Galeri Bu Pavillion

Adres: Şahkulu Mah., Serdar-ı Ekrem Sok. No:11, Galata Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 9193

Faks: 0212 243 9194

Web: http://www.galeribu.com/

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şubat 18, 2015

GaleriBu, Şubat 2012’de sanatçı Umut Yalım tarafından İstanbul’un tarihi semti Galata’da Serdar-ı Ekrem Sokak’ta sanat severlerle buluştu. 3 katlı tarihi eserde açılan galeride, binanın tarihi dokusuyla ilk etapta ziyaretçileri etkiliyor.

GaleriBu sanatı daha geniş kitlelere yaymak,Türk ve Dünya sanatçılarını, bir dünya şehri olan İstanbul’da evrensel anlayışla sanat severlerle buluşturmak amacıyla yola çıkıyor.Belli bir içerik ile sınırlandırılmamış geniş bir bakış açısıyla tüm sanatçılara açık olan GaleriBu, ayrıca genç yeteneklere de yer vererek zengin bir derinlik yaratmayı amaçlamakta. Galeri, çağdaş ve gündelik sanatı sergilemenin dışında, şiir, müzik dinletileri ve tiyatro oyunları ile etkinliklerini farklı alanlara taşımayı hedeflemekte.

3 katlı mekanın farklı bir özelliği de, aynı anda her katta farklı sanatçıların bireysel sergilerinin yanı sıra dinletilere de yer vermesi. GaleriBu’da sergi gezerken aynı zamanda şiir ve müzik dinletilerine dahil olma şansına sahipsiniz.

Bir arada birkaç sanatçının eserlerinin yer alacağı GaleriBu, bir başlangıç ya da sonuç değil; bir süreç. Mekansal olarak GaleriBu, sahibi ve sanatçıya göre biçimlenen değil, sâhibi ve sanatçıya biçim ve yön veren bir mekan. GaleriBu, belirli kural-kurgu-kurumsallaşmalarla sanata yön vermeden, sanatı olması gerektiği gibi aktaran bir galeri.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT