20 Kasım Sesli Okuma Günü Instagram Yayınlanacak

20 Kasım Sesli Okuma Günü Instagram Yayınlanacak

Tarihler: 18 Kasım 2020 Çarşamba ~ 18 Kasım 2020 Çarşamba

Yer: Online Etkinlikler

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 18, 2020 ~ Kas 18, 2020

MİNE SÖĞÜT, ASLI TOHUMCU, AYTÜL AKAL, TÜLİN KOZİKOĞLU, AYŞEGÜL DEDE ve ÖZGE LOKMANHEKİM’DEN SESLİ OKUMALAR

OKUYAY Platformu (Okuma Kültürünü Yaygınlaştırma Platformu) tarafından yürütülen Sesli Okuma Günü Projesi’nin bu yıl ilk kez kutlayacağı ve Instagram hesabıından yayınlayacağı 20 Kasım Sesli Okuma Günü’nün dopdolu programı açıklandı! 20 Kasım Cuma günü saat 10.00’da başlayarak gün boyu devam edecek olan Sesli Okuma Günü’nde, yazarlar Mine Söğüt, Aslı Tohumcu, Aytül Akal, Tülin Kozikoğlu, Ayşegül Dede ve Özge Lokmanhekim her yaştan okur için birbirinden güzel kitaplarından sesli okumalar yapacaklar.

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan ve Türkiye Yayıncılar Birliği öncülüğünde hayata geçirilen OKUYAY Platformu, ülkemizde okuma kültürüne yönelik bugüne kadar yapılan en kapsamlı projelerden biri. OKUYAY Platformu; Sesli Okuma Günü Projesi’yle birlikte 6 pilot projenin uygulamasıyla, okuma kültürünün ülkemizde yaygınlaştırılması adına iyi örnekler oluşturmaya devam ediyor.

U. OKUYAY Platformu’nun, iştiraklerinden biri olan ve Almanya’da faaliyet sürdüren Stiftung Lesen’ın (Okuma Kültürü Vakfı) desteğiyle gerçekleştirdiği Sesli Okuma Günü Projesi ile çeşitli araştırmalarla faydaları kanıtlanmış sesli okuma eylemi desteklenerek toplumda okuma kültürünün yaygınlaştırılması adına yeni ve önemli bir adım daha atılıyor. Proje, Türkiye’de okuma kültürünün yaygınlaştırılması için çocuk, genç, yetişkin her yaş grubunun kolaylıkla uygulayabileceği, pek çok avantaja sahip bir yöntem sunuyor.

Sesli Okuma Günü Projesi kapsamında, OKUYAY Platformu’nun çağrısı üzerine kasım ayı boyunca okulda, parkta, evde, bahçede, akla gelebilecek her yerde sesli okuma etkinlikleri yapıldı. OKUYAY Platformu şimdi de, bu yıl ilk kez kutlanacak 20 Kasım Sesli Okuma Günü’nde projeye destek vermek isteyen herkesi, en sevdikleri, okumaktan keyif aldıkları, yeni aldıkları ya da henüz okumaya başladıkları kitabı açıp bir sayfasını sesli okumaya davet ediyor.

Birbirinden güzel kitapların okunacağı 20 Kasım Sesli Okuma Günü için her yaştan okura yönelik çok özel bir program hazırlandı. OKUYAY Platformu’nun Instagram hesabından yayınlanacak olan Sesli Okuma Günü, 20 Kasım Cuma günü saat 10.00’da, dünyanın dört bir yanında farklı dillerde okunan “Bremen Mızıkacıları”nın videosuyla başlayacak. Gün boyu devam edecek etkinliklerde yazarlar Mine Söğüt, Aslı Tohumcu, Aytül Akal, Tülin Kozikoğlu, Ayşegül Dede ve Özge Lokmanhekim, kitaplarından sesli okumalar yapacaklar.

Sesli Okuma Günü Projesi kapsamında kasım ayı boyunca platformun Instagram hesabından birçok özel yayın da yapılmaya devam ediyor. Okurlar, OKUYAY Platformu’nun sosyal medya hesaplarını takip edip, sesli okuma yaparak destek olmak için projenin internet sitesinden başvuru yapabilirler. Herkesin, etrafındaki çocuklara sesli kitap okumasını teşvik eden proje kapsamında gerçekleştirilen etkinlikleri OKUYAY ekibine ulaştırmak isteyenlerin ise, sosyal medyada #sesliokumagünü etiketini kullanması gerekiyor.

Bilgi için: okuyayplatformu.com
sesliokumagunu.com/
facebook.com/okuyayplatformu
instagram.com/okuyayplatformu
twitter.com/okuyayplatformu

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT