Akbank sanat 23 Nisan Etkinliklerini Evinize Taşıyor

Akbank sanat 23 Nisan Etkinliklerini Evinize Taşıyor

Tarihler: 21 Nisan 2020 Salı ~ 22 Nisan 2020 Çarşamba

Yer: Akbank Sanat

Adres: İstiklal Cad. No:8,Taksim Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 35 00-01

Faks: 0212 245 12 28

Web: http://www.akbanksanat.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 21, 2020 ~ Nis 22, 2020

Eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmaları ile çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 100. yılında, farklı yaş gruplarından çocuklara seslenen bir online program hazırladı.

Çocukların 23 Nisan’ı evde, ebeveynleri ile etkileşim içinde, neşeyle kutlamalarını amaçlayan bu atölyeler “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında takip edilebilecek.

Çocuk Atölyeleri sanat eğitmeni Barış Karayazgan'ın sunumuyla çocukların evdeki malzemelerle, kendi kendilerine veya ebeveyn desteği alarak gerçekleştirebilecekleri atölyeler, Akbank Sanat Youtube kanalında yayında olacak.

Ayrıca 23 Nisan günü Akbank Sanat Dans Atölyesi eğitmenlerinden dansçı ve koreograf Bengi Yörük ‘ün “Kendi 23 Nisan Koreografini Oluştur” başlıklı dans eğitimi videosu Akbank Sanat Youtube kanalında yayınlanacak. 4-6 yaş çocukların farklı hareket kalitelerini kullanarak kendi koreografilerini hazırlayabilecekleri bu videoda; çocuklar yuvarlak, köşeli, hızlı hareket yönlendirmeleri ile kendi koreografilerini yaratacaklar.

Akbank Sanat çocukları ve aileleri, 23 Nisan programına özel bu etkinlikler sırasında üretilen eserleri, çekilen fotoğrafları ve koreografi videolarını #AkbankSanatEvinizde etiketiyle sosyal medyada paylaşmaya davet ediyor.

Atölye Programı;

21 Nisan Salı
Kağıt Tezgahta Dokuma (Çift el kullanımı ve beynin çift tarafının kullanılması): Evdeki eski dergilerin sayfalarından yapacağımız bir tezgah ile çok eğlenceli bir dokuma çalışması! Kendi rengârenk mini kilimlerimizi dokuyacağız!

22 Nisan Çarşamba
Kâğıt Pipetlerden Heykel (Ekleyerek ve çıkartarak heykel yapma yöntemleri): Eski dergiler, müsvette kâğıtlar bu aktivitede çok farklı bir heykele dönüşecekler! En temel heykel yapma yöntemlerinden biri olan “ekleyerek heykel yapma” yöntemi ile kâğıtlardan yaptığımız pipetler kollarımızı kaplayan bir heykel olacak!

23 Nisan Perşembe

Kendi Kitabını Kendin Yap! (Kitap Yazımı ve Kitap Resimlemesi Aktivitesi): Bu aktivite ailece birlikte çalışmak için çok uygun. Her birey farklı bir kısmını/sayfasını yaparak tam bir aile kitabı yapabiliriz. İsteyen yazar isteyen çizer isteyen süsler isteyen hem yazar hem çizer hem süsler! Birinin başladığı hikayeyi bir başkası devam edip sonunu yine bir başkası getirebilir. Bu hem yazarken hem çizerken hem de süslerken olabilir.

İleri Dönüşümlü Kâğıt Heykel (İleri Dönüşüm ve Oyun): Bu aktivitede atıklar ve geri dönüştürülmüş malzemeler çocukların hayal gücü ve yaratıcılıklarıyla birleşerek çok renkli kâğıt heykellere dönüşecekler. Önce resim yapacağız sonrasında ise bu yaptığımızı 3 boyutlu bir heykele dönüştüreceğiz. Hem “Geri dönüşüm” hem de “İleri Dönüşüm” konularını öğrenecek hem de uygulamalarını yapacağız. Tam bir ailece çalışma olacak. Herkes birbirine yardımcı olacak. Dikkat, bol miktarda kesme, çizme, boyama, yırtma, buruşturma, oynama ve yapıştırma içerir!

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT