Biyoçeşitlilik, iklim ve çevre : Nasıl seferber oluruz ? 

Biyoçeşitlilik, iklim ve çevre : Nasıl seferber oluruz ? 

Tarihler: 08 Aralık 2020 Salı ~ 08 Aralık 2020 Salı

Yer: Online Etkinlikler

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 8, 2020 ~ Ara 8, 2020

Fransa Büyükelçiliği, Paris Anlaşması’nın 5. yılında « Biyoçeşitlilik, iklim ve çevre : Nasıl seferber oluruz ? » konulu bir yuvarlak masa toplantısı düzenliyor.

8 Aralık 2020 tarihinde, Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Ekselansları Hervé Magro tarafından düzenlenecek yuvarlak masa toplantısına Fransa’nın Çevre Alanında Büyükelçisi Yann WEHRLING ile birlikte, biyolojik çeşitlilik, iklim ve çevre koruma alanında çalışan bilim insanları ve Sivil Toplum Kuruluşları katılacaktır.

Institut français İstanbul’da düzenlenecek yuvarlak masa toplantıları Institut français Türkiye’nin YouTube kanalı ve Fransa Büyükelçiliği’nin ve Fransa’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nun resmi Facebook sayfalarından canlı olarak yayınlanacaktır.

Program

17.00 – 17.10 Açılış : İklim ve biyoçesitlilik hedeflerinin büyütülmesine doğru Ekselansları Sn Büyükelçi Y. WEHRLING ve Sn Büyükelçi Hervé MAGRO

17.10 – 18.00 1. Oturum : Fransa'da iklim için Vatandaş Sözleşmesi'nin teşviki ve sivil toplumun iklim için seferber edilmesi ile sivil toplumun birleşmesi için yenilikçi araçlar

Konuşmacılar : Sn Büyükelçi Yann WEHRLING, Sn Zeynep ZAIMOGLU, Sn Ceren Pinar GAYRETLI, Sn Sylvain BURQUIER

18.00 – 18.50 2. Oturum : Biyoçeşitlilik ve iklim alanlarında çok taraflılık, dayanıklılık, Akdeniz bölgesi sorunları ve Türkiye'de nesli tükenmekte olan türlerin korunmasına yönelik fon ve uluslararası işbirliği ile desteklenen toplu eylem örneklerine bir bakış. Paylaşılan bir çözüm gündemi için dersler ve perspektifler.

Konuşmacılar : Sn Büyükelçi Yann WEHRLING, Sn Cagatay TAVSANOGLU, Sn Hakan GÜR, Sn Ceren Pınar GAYRETLI, Sn Aylin AKKAYA

İstanbul-Yeni Roma Başepiskoposu ve Patriği I. Bartholomeos’un video mesajı

18.50 – 19.00 Kapanış : İklim ve Biyoçesitlilik COP’ları için perspektifler Ekselansları Sn Büyükelçi Y. WEHRLING tarafından.

Canlı izlemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Türkçe yayın için Institut français de Turquie Youtube Fransızca yayın için Facebook üzerinden

@AmbassadeFranceTurquie  veya @consulatfrance.istanbul hesaplarından seyredebilirsiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT