Borusan Contemporary Blog'da 100 Bin Sanat Okuru

Borusan Contemporary Blog'da 100 Bin Sanat Okuru

Tarihler: 13 Ağustos 2020 Perşembe ~ 13 Ağustos 2021 Cuma

Yer: Online Etkinlikler

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 13, 2020 ~ Ağu 13, 2021

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda yer alan eserler ve Borusan Contemporary’de izleyici ile buluşan sergilere ilişkin derinlikli inceleme yazıları, sanatçı ve küratör röportajları ile yapıt okumalarını sanat okurlarıyla buluşturan Borusan Contemporary Blog, bugüne dek 100 bin sanat okurunu ağırladı.

Yerli ve yabancı sanatçılara verilen sipariş eserlerle yeni eser üretimini destekleyen Borusan Contemporary, aynı misyonu sanatseverlerin ilgisine sunduğu Borusan Contemporary Blog ile bu kez sanat okuryazarlığı odağında sahipleniyor ve çağdaş sanat teorisi alanındaki düşünsel üretimi destekliyor.Türkçe ve İngilizce olarak yayında bulunan mecra, yayın hayatına başladığı 2018 Temmuz ayından bugüne 100 bin sanat okurunu ağırladı.

Borusan Contemporary Blog’da Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda yer alan yapıtlar ve Borusan Contemporary’deki sergilerde eserleri İstanbullu sanatseverlerle buluşan sanatçıların sanatsal üretimleri üzerine derinlikli inceleme yazıları, sanatçı ve küratör söyleşileri ile yapıt okumaları sanatseverlerle buluşuyor.

Yazarları arasında Nergis Abıyeva, Fatih Aydoğdu, Fırat Arapoğlu, Serhat Cacekli, Deniz Can, Naz Cuguoğlu, İpek Çınar, Kaya Genç, Rümeysa Kiger, Naz Kocadere, Dr. Necmi Sönmez, Merve Ünsal ve İlke Yılmaz’ın yer aldığı platformda; Merve Ünsal’ın Bill Viola’nın eşi ve aynı zamanda Bill Viola Stüdyo’nun İdari Direktörü Kira Perov ile Bill Viola’nın yaratıcı süreçleri üzerine yaptığı söyleşi, Naz Cucuoğlu’nun Boomoon ile Boğaziçi projesi üzerine geçekleştirdiği röportaj, Deniz Can’ın Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda yer alan ve başrolünde doğanın olduğu yapıtlara ilişkin inceleme yazısı, Kaya Genç’in ıssız manzaralarıyla dikkat çeken Hollandalı fotoğraf sanatçısı Ellen Kooi ile karantina günlerinde yaptığı bir online söyleşi, Nergis Abıyeva’nın Jim Dine’ın Elle Boyanmış İki Colorado Bornozu adlı yapıtı üzerine incelemesi ve Borusan Contemporary’de 2015’te izleyici ile buluşan ‘Görünenin Ardındaki’ ile 2018’de gerçekleştirilen “Mika Tajima: Esir” sergilerinin misafir küratörleri Christiane Paul ve Margot Norton ile yapılmış röportajlar gibi daha pek çok güncel içeriğe ulaşmak mümkün.

Borusan Contemporary Blog’a blog.borusancontemporary.com adresinden ulaşılabilir:

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT