El Değmemiş

El Değmemiş

Tarihler: 03 Mayıs 2021 Pazartesi ~ 09 Mayıs 2021 Pazar

Yer: Salt Beyoğlu

Adres: İstiklal Cad. No:136 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 377 42 00

Web: http://www.saltonline.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 3, 2021 ~ May 9, 2021

Yönetmen: Miha Avguštin, Rožle Bregar ve Matic Oblak
52 dakika
Slovence, İngilizce; Türkçe ve İngilizce altyazılı

Avrupa’da hâlâ serbest akan bir dizi nehir, Balkanlar’da planlanan veya yapım aşamasında olan 2.700’den fazla irili ufaklı hidroelektrik santral sebebiyle büyük tehdit altında. Olimpiyat şampiyonu Slovenyalı kürekçi Rok Bozman tarafından kurulan gönüllü topluluğu Balkan Nehir Savunması (Balkan River Defence), kıtada özgürce akan bu nadir nehirleri korumaya çalışıyor. Yerel aktivistleri destekleyerek nehirlerin kullanımına sürdürülebilir alternatifler sağlayan eğitim ve macera sporlarını yaygınlaştırmaya uğraşıyor. The Undamaged [El Değmemiş], Slovenya’dan Arnavutluk’a, altı ülkeden geçen 23 nehri 36 günde kat eden kürekçilerin peşinde, Avrupa’daki son yabani akarsuları ve onları tahrip eden barajları görünür kılıyor.

Balkan Yarımadası, barındırdığı yaban hayatı ve sağlıklı, bozulmamış ekosistemlerin yanı sıra yanı sıra kıtada müdahale edilmemiş son akarsuların beşiği. Bölgede biyoçeşitliliğin kaynağı sayılan sular, kimi endemik tehdit altındaki birçok balık ve yumuşakça türüne ev sahipliği yapıyor. Belgesel, daha iyi bir gelecek ümidiyle bu yabani nehirlerin korunması için mücadele edenlere odaklanıyor.

SALT’ın Bu son şansımız mı? programı, kurucusu Garanti BBVA tarafından desteklenmektedir. Filmler, yalnızca Türkiye’den erişime açıktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT