Gençlik Zirvesi: Bu Gençlik Nereye Gidiyor?

Gençlik Zirvesi: Bu Gençlik Nereye Gidiyor?

Tarihler: 23 Ocak 2021 Cumartesi ~ 24 Ocak 2021 Pazar 23 Ocak Cumartesi 10.00 – 14.35 ve 24 Ocak Pazar 11.30–15.15

Yer: Online Etkinlikler

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 23, 2021 ~ Oca 24, 2021

SosyalBen Vakfı kurucusu Ece Çiftçi’nin yeni girişimi olan Gençlik Kooperatifi’nin 23-24 Ocak’ta düzenleyeceği online Zirve’ye sanat, spor, girişimcilik, aktivizm alanlarında gençlere yön gösterecek konuşmacılar katılacak

SosyalBen Vakfı kurucusu Ece Çiftçi’nin sosyal fayda, sosyal hizmet, sivil toplum ve sosyal girişimciliğe ilgi duyan 14-30 yaş aralığındaki gençlerin faydalanması amacıyla Mayıs 2020‘de oluşturduğu Gençlik Kooperatifi; sosyal sorunlara gençlik enerjisi ile yenilikçi çözümler üretmeyi amaçlıyor.

Toplumsal sorumluluklarının farkına varmış, toplumsal refahı güçlendirmek için aktif ve heyecanlı olan gençleri sosyal girişimcilik ve sivil toplum konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan Gençlik Kooperatifi, gençlerin projelerini sürdürülebilir katkılarla hayata geçirmeyi, onları sosyal yatırımcılarla buluşturmayı, genç aktivizmini ve gönüllülük oranını yükselterek Türk gençliğinin uluslararası arenadaki etkinliğini arttırmayı da hedefliyor.

Gençlik Kooperatifi 23-24 Ocak tarihlerinde online platformda düzenleyeceği Gençlik Zirvesi’nde “Bu Gençlik Nereye Gidiyor?” sorusuna sanat, spor, girişimcilik, aktivizm alanlarında gençlere yön gösterecek konuşmacılar ile "Bu Gençlik Zirveye Gidiyor" şeklinde yanıt verecek.

Milli cimnastikçi Ferhat Arıcan, milli okçular Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz, Falaaddin ve Binnaz Abla aplikasyonlarının kurucusu girişimci Sertaç̧ Taşdelen, iklim aktivisti Selin Gören, cinsellik eğitmeni Rayka Kumru ve Sibil Çekinkaya gibi konuşmacıların katılacağı Gençlik Zirvesi’nde, sosyal girişimde sürdürülebilirliğin önemini vurgulayacak “Gençlik İpi”nin de lansmanı gerçekleşecek. Shopify’da satışa çıkacak Gençlik İpi’nden elde edilen gelirle gençliğin gücüne dair aidiyet ve birlik yaratılarak, fon sağlanması hedefleniyor. Böylece ürünü satın alan herkes “Gençliğin Değişiminde Ben de Varım!” diyerek, gençliğin ileri gitmesine fayda sağlamış olacak.

SosyalBen Vakfı ve Gençlik Kooperatifi kurucusu Ece Çiftçi, Dünya’yı daha yaşanabilir bir yer haline getirecek kişilerin çocuklar ve gençler olduğuna inandığını vurgulayarak, “Çok küçük yaşta içimde hissettiğim sosyal girişimcilik ruhunu dışarı yansıttığımda neler olduğunu yakından gördüm. Tutkuyla çıktığım sosyal girişimcilik yolunda kaydettiğim ilerleme ve hissettiğim duygusal tatmin paha biçilemez. İşte bu noktada gençlere yol göstermeyi, hayal kurmanın gücünü ve hayallerine giden yolda nasıl çaba sarf etmeleri gerektiğini anlatmayı kendime görev edindim. Gençlik Kooperatifini kurarken hayalim her daim gençlerin rehberi olmaktı. Bu süreçte karşıma güçlü, dinamik ve donanımlı gençler çıkması beni çok mutlu etti. Aklıma gelen “Bu gençlik nereye gidiyor” sorusunu baz alıp bir Gençlik Zirvesi düzenlemeye karar verdik. Bizimle bir bütün olup geleceğe yön vermek isteyen gençleri zirvemize bekliyoruz” dedi.

2 gün sürecek Gençlik Zirvesi 23 Ocak Cumartesi günü 10.00 – 14.35 saatleri arasında, 24 Ocak Pazar günü ise 11.30–15.15 saatleri arasında zoom üzerinden gerçekleşecek. “Gençlik Zirvesi”ne katılmak isteyen gençler, 21 Ocak 2021 tarihine kadar aşağıdaki linke tıklayarak kayıt formunu doldurabilir.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf0zLA9W_qy2dX67ZOHpH-nUHGXY_3Q4U9gMo0S1B2f6B5yOg/viewform

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT