Schön Anders

Tarihler: 24 Nisan 2021 Cumartesi ~ 24 Nisan 2021 Cumartesi 19:00

Yer: Moda Sahnesi

Ücret: 25,00 ₺ 50,00 ₺ 75,00 ₺ 100,00 ₺ 250,00 ₺

Nereden Alınır: https://www.modasahnesi.com

Adres: Caferağa Mah., Halil Etham Sok No:34 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 330 58 01

Faks: 0216 330 58 02

Web: http://www.modasahnesi.com/

E Posta: bilgi@modasahnesi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 24, 2021 ~ Nis 24, 2021

Kimlik arayışı ve aidiyet duygusu üzerine bir dans tiyatrosu (6+)

Tasarlayan ve Yöneten: Ceren Oran
Koreografi ve Dans: Roni Sagi, Maria Casares González, Jin Lee, Jovana Zelenović, Ceren Oran
Müzik ve Canlı Performans: Benny Omerzell
Kostüm ve Sahne Tasarımı: Sigrid Wurzinger
Işık Tasarımı: Dennis Dieter Kopp
Dramaturg: Moos van den Broek
Prodüksiyon Koordinasyonu: Rat & Tat Kulturbüro
Prodüksiyon Asistanı: Emma Mann
Tur Organizasyonu: Karolina Hejnova
Fotoğraflar: Tania Bloch
Fragman: Mehmet Birinci
Süre: 40 Dakika

Basın Alıntıları:

„ (…) Bu parçada kullanılan hareket dilini, sergilenen benlik ve dünya arasındaki sürtüşmeyi, trend belirleme ve sınırları aşma hakkında oluşan metaforlar büyük küçük herkes tarafından görülmeli. Çünkü 40 dakikalık parça sihirli bir bicimde kurgulanmış, yalın ve eğlenceli. (…)”

Sabine Leucht Sueddeutsche Zeitung, Şubat 2020

“ (…) 35 yaşındaki Oran'ın işlerinde sevgiyle ince ayarlamalar yapması ve her zaman belirli bir odak noktasına konsantre olmanın bir yolunu bulması, hepimizi çocukça bir hayrete düşürüyor. (…) ”Schön Anders”, kimlik bulma ve grup davranışı, aidiyet ve ötekilik üzerine büyüleyici ve eğlenceli bir motorik incelemeye dönüşüyor… ”

Vesna Mlaka, Tanznetz, Şubat 2020

Oyun İçerik:

Kitle psikolojisi kimi zaman bizi şekillendirir. Kendimizi farklı gruplar ve sosyal toplum çerçeveleri içinde korur ve organize ederiz. Peki, bir birey kendi benlik duygusunu tanımak, keşfetmek isterse ne olur? Bu keşif o çerçeveleri sunan toplum tarafından nasıl karşılanır? Bir gruba dahil olmak adına her birey kendinden ödün vermeye başladığında ne kadar kendisi olarak var olabilir?

Daha önceden Moda Sahnesi’nde ‘’Yamuk Yemek’’, ‘’Her Kafadan Bir Ses’’ ve ‘’Anlaştık mı?’’ oyunlarını tasarlayıp yöneten, koreograf Ceren Oran Almanya’da prömiyerini yaptığı “Schön Anders” performansında, çok kültürlü bir ekiple birlikte bu soruların olası cevaplarını dansa ve müziğe dönüştürüyor. Oyun boyunca beş dansçı ve bir müzisyen kendi ötekilik ve aidiyet deneyimlerini sergiliyor. Kişinin benlik duygusu ile toplum arasındaki çatışma ve uzlaşmalarını, esprili ve dokunaklı bir şekilde sergiliyorlar. Schön Anders, hem yetişkinler hem çocuklar için ilham veren bir eğlenceli bir dans tiyatrosu.

Fon Kredileri: Schön Anders Türkiye turnesi Atta Festivali ile işbirliği içinde, City Of Munich Departments of Arts and Culture ve NPN (NATIONALES PERFORMANCE NETZ Gastspielförderung Tanz) fonlarının değerli katkıları ile gerçekleşecektir.

1. Bileti satın aldığınızda size yollayacağımız maildeki link size özeldir.

2. Linkte yer alan "Online Gösterim" butonu, etkinliğin başlama saatine dk kala aktif hale gelir.

3. Butonu tıklayınca yayına bağlanmış olursunuz ve IP adresiniz sisteme kayıt edilir. Farklı IP adresinden aynı linki tekrar kullanamazsınız.

4. Mobil aygıtlardan oyunu izleyecek olan seyircilerimizin hareket halinde olmaları durumunda baz istasyonlarının değişmesi sebebi IP adreslerinde farklılık yaratabilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT