Server Demirtaş - Hayal Makinesi

Server Demirtaş - Hayal Makinesi

Tarihler: 18 Mayıs 2020 Pazartesi ~ 18 Temmuz 2020 Cumartesi

Yer: Online Medya

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 18, 2020 ~ Tem 18, 2020

Bozlu Art Project Geçmiş Sergilerinden Server Demirtaş, "Hayal Makinesi", 21 Eylül - 22 Ekim 2017

Bozlu Art Project Nişantaşı, yeni sezonu 21 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Server Demirtaş’ın “Hayal Makinesi” isimli sergisi ile açıyor. Demirtaş’ın iki yıldır üzerinde çalıştığı At isimli hiperrealist heykelinin de yer alacağı sergide; kinetik heykellerinde mekanik kurgunun ötesinde öznenin ruh halini ve iç dünyasını yansıtmayı amaçlayan sanatçının, günlük hayattan sahneleri yeniden kurgulayarak, yarattığı etkinin sınırlarını zorladığına tanık oluyoruz.

Yapıtlarında mekanik kurgunun ötesinde öznenin ruh halini ve iç dünyasını sorgulayan Demirtaş, Hayal Makinesi isimli sergisinde mekan, hareket, sonsuzluk ve durağanlık gibi kavramlar üzerine düşünmemizi sağlarken, eserlerinde klasik heykel formunun dışına çıkarak yarattığı kurguların tekrarı ile sıradan anları yüceltiyor. Çağdaş yaşamın ritmi içinde sıradanlaşan insani duygular, Demirtaş’ın mekanik heykellerinde adeta ağır çekime alınarak etkileyici bir gerçeklikle izleyiciye aktarılırken makine estetiği ile kavramsal sorgulamaları bir araya getiriyor.

Server Demirtaş’ın heykellerinin oluşum aşamasında kullandığı bisiklet freni, otomobil cam sileceği benzeri hazır malzemeler, girift ve sanatçıya özgü bir mühendislikle bir araya gelerek hareketi sağlıyor. Demirtaş’ın her yapıtı için ayrı kurguladığı koreografi ve kinetik akışkanlık sonucu yarattığı insani hareketler, kablolar ile örülü saf mekanik görselliğe tezat oluşturarak izleyiciyi görülenin ötesinde bir düşünce ve farkındalığa sevk ediyor.

Sergiyi izlemek icin tıklayınız...

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT