Sunum-Söyleşi: Mimarlığına Bir Bakış

Sunum-Söyleşi: Mimarlığına Bir Bakış

Tarihler: 23 Mart 2021 Salı ~ 23 Mart 2021 Salı 19:00

Yer: Salt Beyoğlu

Adres: İstiklal Cad. No:136 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 377 42 00

Web: http://www.saltonline.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 23, 2021 ~ Mar 23, 2021

Sunum-Söyleşi: Beysun Mert, Ahmet Dönmez, Taybuğa Aybars Mamalı Nezih Eldem Mimarlığına Bir Bakış

SALT Araştırma’nın, Nezih Eldem Arşivi’ni erişime açma çalışmalarına eşlik eden Mimarlığın Uç Beyi Nezih Eldem program dizisi, Eldem’in (1921-2005) mimar, eğitimci ve ressam olarak üretimlerine odaklanan sunum ve söyleşilerle devam ediyor.

Mimar Beysun Mert, araştırmacı Ahmet Dönmez ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde araştırma görevlisi Taybuğa Aybars Mamalı’nın katılımıyla 23 Mart’ta düzenlenecek programda, Elyaflı Çimento A.Ş. Yönetim Merkezi, Ziraat Bankası Karaköy Şubesi Ek Binası ve Türkiye İş Bankası şube binalarının projeleri incelenecek. Eldem’in tasarımları ve mimarlık pratiği hakkında bir söyleşinin de yapılacağı program (Türkçe), SSALT Online YouTube kanalında yayınlanacak.

Beysun Mert, Harbiye’de Mimarlık Deneyimi
“Eldem’in mimaride işlev ve biçim yaklaşımları, malzeme ve detay kullanımının yanı sıra, kurduğu iş birliklerini Elyaflı Çimento A.Ş. (bugün Karamancı Holding) Yönetim Merkezi’nin tasarım süreci üzerinden detaylandıran bir inceleme.”

Ahmet Dönmez, Cephe Gerisi
“Karaköy kıyısındaki tuhaf bir bina, deniz cephesi boyunca hiç de tuhaf olmayan, ağırbaşlı ve güzel bir ekle tamamlanır. İnşa edenin deyişiyle, geleneksel olanı taklit ederek aşağılamayan bu ‘cephe/ek’in bütünleştiği binaya, yani ‘cephe gerisi’ ve çevresine dair bir okuma denemesi.”

Taybuğa Aybars Mamalı, Nezih Eldem Arşivi’nde Türkiye İş Bankası
“Türkiye İş Bankası’nın mimarlarla çalışma biçimi açısından Eldem’le ilişkisine ve mimarın kurum için ürettiği projelere dair arşiv belgeleri eşliğinde bir değerlendirme.”

SALT Araştırma Mimarlık ve Tasarım Arşivi, Kalebodur tarafından desteklenmektedir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT