Tekfen Filarmoni Orkestrası & Anna Tifu

Tarihler: 26 Eylül 2020 Cumartesi ~ 26 Ekim 2020 Pazartesi 20:00

Yer: Online Etkinlikler

Ücret: 1. Kategori - 20.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 26, 2020 ~ Eki 26, 2020
Tekfen Filarmoni Orkestrası & Anna Tifu, 26 Eylül'de sizlerle buluşuyor... 

TEKFEN FİLARMONİ ORKESTRASI

AZIZ SHOKHAKIMOV şef
ANNA TIFU keman

Ernest Chausson
Keman ve orkestra için Poème, op. 25

Johannes Brahms
Senfoni No. 1 Do minör, op. 68

Arasız 65’ sürer.

Bu konser Tekfen Filarmoni ve İtalyan kemancı Anna Tifu’nun Şubat 2020’de gerçekleşen Türkiye turnesinin İstanbul ayağı olarak, dinleyicisiz kayda alınmıştır. İstanbul Müzik Festivali bu kayıt için Tekfen Filarmoni’ye ve Yüksek Katkıda Bulunan Gösteri Sponsoru Tekfen Vakfı’na teşekkür eder.

KONSERE DOĞRU: MÜZİK VE RESİM
26.09.2020 CT | İKSV YouTube Kanalı
Prof. Dr. Gül İrepoğlu’nun Degas’nın Operadaki Orkestra tablosu üzerine konuşması

“Hipnotize edici ve büyüleyici” (Metropolitan), “son derece baştan çıkarıcı” (On-mag.fr) İtalyan keman virtüözü Anna Tifu’nun keman repertuvarının temel taşlarından Chausson’un Poème’ini seslendireceği bu müzik ziyafetinde, derin müzikalitesi ve fırtına gibi dinamizmiyle her konserinde dinleyicileri fetheden şef Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni Orkestrası ayrıca, Brahms’ın Beethoven’dan aldığı ilhamla başlayıp 21 yılda bitirdiği 1. Senfoni’sini yorumluyor.

İlk konserini sekiz yaşında veren, 11 yaşında Pays de la Loire Ulusal Orkestrası eşliğinde çalan, 12’sinde La Scala Tiyatrosu’nda Bruch’un Keman Konçertosu’nu seslendiren Anna Tifu, o günlerden bugüne uluslararası klasik müzik sahnesinde kendine sarsılmaz bir yer edindi. Venezuela Simón Bolívar Senfoni Orkestrası’ndan Katar Filarmoni’ye, Avrupa’nın ve dünyanın tanınmış orkestraları eşliğinde konserler verdi. 2018/19 sezonu açılış konserini gerçekleştirdiği Fransa Radyo Filarmoni’ye Ocak 2020’de tekrar döndü. Santa Cecilia Ulusal Akademi Orkestrası’nın bu yıl çevrimiçi yayımlanan geleneksel Yaz Dönümü Konseri’nde Vivaldi’nin Dört Mevsim’inden Yaz’ı seslendirdi. Yuri Bashmet, Maxim Vengerov ve oyuncu John Malkovch gibi pek çok farklı sanatçıyla işbirliği yaptı; Andrea Bocelli’nin İtalya, Mısır ve ABD konserlerinde misafir sanatçı olarak yer aldı. Uluslararası festivallerin, özellikle de George Enescu Festivali’nin düzenli konuklarından olan sanatçı, İstanbul Müzik Festivali’nde ilk kez dinleyicilerle buluşuyor.

Bu konserde Anna Tifu ile bir araya gelen Tekfen Filarmoni Orkestrası, geçtiğimiz yıllarda festivalde Charlie Siem, Daniel Müller-Schott, Pumeza Matshikiza, İlker Arcayürek gibi yıldız solistlerle ses getiren konserlere imza attı. İstanbul Müzik Festivali 2019-2022 Açılış Konseri Orkestrası da olan “Üç Denizin Sesi” Tekfen Filarmoni Orkestrası, senfonik bir orkestranın klasik repertuvarına ilaveten temsil ettiği coğrafyanın müzik mirasını da sahipleniyor ve sadece konserleriyle değil, eser siparişleri, kayıtları, yayınları ile de müzik dünyasına katkıda bulunuyor. Kuruluşunun 25. yılında orkestranın daimi şeflik ve sanat direktörlüğü görevine getirilen Özbek şef Aziz Shokhakimov, bir yandan orkestrada önemli bir değişim ve yenilenme sürecini başlatırken öte yandan kısa sürede İstanbullu müzikseverlerin gönlünde taht kurdu. Alman Rhein Operası daimi şefi de olan Shokhakimov Eylül 2021 itibariyle Strazburg Filarmoni Orkestrası’nın müzik direktörlüğüne geliyor.

ÇEKİM MEKÂNI: LÜTFİ KIRDAR KONGRE VE SERGİ SARAYI
İstanbul Valisi ve Belediye Başkanı Dr. Lütfi Kırdar’ın döneminde, İtalyan mimar Paolo Vietti-Violi ile Türk mimarlar Şinasi Şahingiray ve Fazıl Aysu tarafından mimari projesi hazırlanan İstanbul Spor ve Sergi Sarayı, 3 Haziran 1949 yılında ilk kez Avrupa Güreş Şampiyonası için hizmete açıldı. 2 Ekim 1949'da binada İstanbul Uluslararası Ticaret ve Sanayi Fuarı yapıldı. Bunu izleyen yıllarda, sarayın 7.000 kişilik büyük salonunda tüm salon sporlarını kapsayan ulusal ve uluslararası yarışmalar, buz pateni, dans ve sirk gösterileri yapıldı. Diğer salonlarından da yararlanılarak çeşitli zamanlarda fuarlar, büyük konserler, toplantılar ve sergiler düzenlendi.

17 Şubat 1988 tarihinde binaya İstanbul Lütfi Kırdar Spor ve Sergi Sarayı adı verildi. 1988-1996 yılları arasında spor ve sergi mekânı olarak işlevini devam ettiren mekân, 1996 yılında Birleşmiş Milletler’in, 20. yüzyılın sonundaki en büyük ve en kapsamlı konferansı olan Habitat II Zirvesi’ni İstanbul’da gerçekleştirmeyi kararlaştırması üzerine, uluslararası bir kongre merkezine dönüştürülerek İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı adını aldı.

Bilet Fiyatları:

1. Kategori - 20.00 TL

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT