Yapı Kredi Kültür Sanat’tan Bu Haftanın Online Canlı Etkinlikleri

Yapı Kredi Kültür Sanat’tan Bu Haftanın Online Canlı Etkinlikleri

Tarihler: 10 Mayıs 2020 Pazar ~ 05 Mayıs 2020 Salı 18:00

Yer: Online Medya

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 10, 2020 ~ May 5, 2020

Dünyamız Söyleşileri var. Söyleşide derginin Mart-Nisan sayısının kapağında yer verilen bitki ressamlığı konusu ele alınacak.

10 Mayıs Pazar günü saat: 18:00’da yapılacak olan Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri’nde ise cinsel dürtü, içgüdü, çocuk cinselliğinden yola çıkarak, bireyin cinselliği ve cinsiyeti konusu ele alınacak.

Sanat Dünyamız Söyleşileri - 3
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, Internet üzerinden gerçekleştirdiği canlı etkinliklerine Sanat Dünyamız Söyleşileri ile devam ediyor. Sanat Dünyamız dergisinin 6 Mayıs Çarşamba günü saat: 18:00’da online yapılacak bu ilk söyleşisinde, derginin Mart-Nisan sayısında kapağında yer verdiği bitki ressamlığı konusu ele alınıyor. Yüzyıllar öncesinden günümüze uzanan bir sanat, bitki ressamlığı. Tarih boyunca sanat eserlerinde doğayı yüceltmeye başvurulmasıyla görülmeye başlanan bitki çizimleri, dini tasvirlerden bilimsel makalelere kadar birçok alanda yer buldu.

Türkiye’nin önde gelen bitki ressamlarından Işık Güner, sanat yazarı Ece Balcıoğlu ve Açık Radyo’daki Botanitopya programını hazırlayan ve sunan Benan Kapucu’nun katılacağı söyleşide, bitki ressamlığının tarihi ve günümüzde sanattaki yeri konuşulacak. Bitki ressamlığının dünya üzerindeki bitki çeşitliliği ve endemik türlerin kayda alınması bakımından öneminin de vurgulanacağı söyleşide ‘Resimli Türkiye Florası’ projesi kapsamında Işık Güner’in Çamlıhemşin’de atölyesinde sürdürdüğü, yerel bitkileri kayda geçiren ve bitki resimleri üzerine çalışmaları üzerine konuşulacak. Herkese açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşiye linke (https://bit.ly/ykkscanlietkinlik3) tıklayarak, Microsoft Teams uygulaması üzerinden katılabilirsiniz.

Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri
Düşlemden Eyleme Cinsellik

Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri’nin 10 Mayıs Pazar günü saat: 18:00’da yapılacak olan Düşlemden Eyleme Cinsellik toplantısında, Talat Parman ve Sezai Halifeoğlu, cinsel dürtü, içgüdü, çocuk cinselliğinden yola çıkarak, bireyin cinselliği ve cinsiyeti konusunu ele alacak. Cinselliğin nasıl ortaya çıktığı sorusunun yanıtlarının tartışılacağı söyleşide, cinselliğin anlamı ile cinsel kimlik konularında psikanalizin yaklaşımları konuşulacak.

Anne babaların yanı sıra psikanaliz alanında çalışanları ve eğitimcileri hedefleyen söyleşiler, YKY'nin "Psikanaliz Defterleri: Çocuk ve Ergen Çalışmaları" kitap dizisindeki kitapların içeriklerinden yola çıkılarak oluşturuluyor. Dizinin dördüncü kitabı Çocuk ve Ergen Cinselliği Nisan ayında yayımlandı.  Herkese açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşiye linke (https://bit.ly/ykkscanlietkinlik2) tıklayarak, Microsoft Teams uygulaması üzerinden katılabilirsiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT