"Yaşayan Antoloji - Gençler Deneme Okuyor"

Tarihler: 15 Ağustos 2009 Cumartesi ~ 15 Ağustos 2009 Cumartesi 15 Ağustos 2009 Cumartesi Saat: 16.00

Yer: Beyoğlu-Tünel

Nereden Alınır: www.kelimeyayinlari.com

Adres: Beyoğlu-Tünel, Tramvay Sokak Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 217 13 31

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 15, 2009 ~ Ağu 15, 2009
“Yaşayan Antoloji - Gençler Deneme Okuyor” Etkinliği

“Sokakta Şenlik 3” Festivali kapsamında 15 Ağustos 2009 Cumartesi günü saat 16.00’dan itibaren Beyoğlu-Tünel, Tramvay Sokak’ta gerçekleştirilecek etkinlikle, gençlerde “deneme” türü hakkında farkındalık yaratmak ve bu türü sevdirmek amaçlanıyor.

Etkinlikte; gençlerimize, Kelime Yayınları tarafından yayımlanan, Türk deneme edebiyatının bugünkü ustalarından özenle seçilmiş, özgün örneklerin yer aldığı “Düşünceler Sözleşince” (haz. Osman Torun) adlı deneme antolojisinden kendilerinin seçecekleri en az bir denemeyi okuyarak bu türe ve yazarlara dair bir okuma deneyimini yaşamaları için gerekli ortam sunulacaktır. Etkinlik günü, Tramvay Sokak’taki etkinlik alanına yerleştirilecek sandalyeler, üzerlerine okunmak üzere bırakılmış deneme antolojisi ile katılmak isteyen gençleri bekliyor olacak.

Bir sokak okuması eylemi niteliğindeki bu etkinlik, “gençler deneme okumuyor” yargısına da bir cevap niteliği taşıyor. Edebiyatseverlerin, özellikle de gençlerin davetli olduğu buluşma; aynı zamanda, kitap olarak yayınlanmış bir deneme antolojisinin raflardan öteye geçerek, yaşamın içinde, her yerde, ama en çok da sokakta gençlerle, okurlarıyla buluşması açısından da anlamlı sayılabilir.

Katılımcıların, etkinlik alanındaki Kelime Yayınları standında, antoloji editörü ve proje ekibiyle tanışıp, görüş alışverişinde de bulunabileceği buluşmada, “sokakta deneme okuma” eyleminin yanısıra, etkinliği bütünleyen aşağıdaki alt aktiviteler de gerçekleştirilecek.

Katılımcılık Aktivitesi – Pano Çalışması: Katılımcıların, özgün düşüncelerini paylaşabilecekleri aktivitede, üzerinde “Gençler Neden Deneme Okumalı?” sorusunun bulunduğu panoya, kendi görüşlerini yazarak konuyla ilgili farkındalığın artmasına katkı sağlayabileceklerdir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT