Akram Zaatari - Stüdyo Fotoğrafçılığı

Tarihler: 13 Aralık 2011 Salı ~ 13 Aralık 2011 Salı 18:30

Yer: Salt Beyoğlu

Ücret: Ücretsiz

Adres: İstiklal Cad. No:136 Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 377 42 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 13, 2011 ~ Ara 13, 2011

Akram Zaatari, SALT Beyoğlu’nda “Stüdyo Fotoğrafçılığı” hakkında konuşacak.

SALT Beyoğlu, Arap Görsel Malzemeler Vakfı’nın kurucu ortaklarından Lübnanlı video sanatçısı ve küratör Akram Zaatari’yi, 13 Aralık Salı günü saat 18:30’da konuk edecek. Zaatari, stüdyo fotoğrafçılığının coğrafi özgünlükle ilişkili yönlerini ele alacak. Kahire’deki Studio Van Leo ve Sayda’daki (Lübnan) Studio Shehrazade’la ilgili işlerinden örnekler gösterecek. “Sondan Sonra” başlığını taşıyan konuşma, SALT Beyoğlu Açık Sinema’da gerçekleştirilecek.

Akram Zaatari’nin çalışmalarının, toplama ve belgeleme pratiğiyle bire bir ilişkisi bulunuyor. Zaatari, fotoğrafın estetik, duruş ve toplumsal kodlara dair kanıları nasıl şekillendirdiğini inceliyor ve Ortadoğu’daki fotoğrafçılık uygulamaları üzerine araştırmalar yapıyor. Şimdiki zamana, geçmiş fotoğrafik kayıtların mirası üzerinden bakan Zaatari, 1999’dan bu yana Studio Shehrazade’ın arşivine odaklanıyor. Zaatari, fotoğrafçı Haşim el Madani’nin işlerini, toplumsal ilişkilerle fotoğraf uygulamalarının bir kaydı olarak kataloglayıp sunuyor.

Akram ZaatariZaatari’nin işleri Centre Georges Pompidou (Paris), Tate Modern (Londra), Kunstverein Munich, Haus der Kunst (Münih), MUSAC (Leon), Kunstnernes Hus (Oslo), Lisson Gallery ve Sfeir-Semler Gallery’de (Beyrut ve Hamburg) sergilendi. Torino Trienali (2008) ile İstanbul (2011), Venedik (2007), Gwangju, Sydney ve São Paolo (2006) bienallerine katıldı. Zaatari’nin aralarında Nature Morte (2008), In this House (2005), This Day (2003) ve All is Well on the Border’ın (1997) olduğu 40’tan fazla video çalışması bulunuyor.

Fotoğraf: Akram Zaatari’nin 2006 tarihli Objects of Study adlı işinden. Bayan Baqari’nin bir portresini gösteren çizik bir negatiften baskı. Fotoğraf: Haşim el Madani (1959) © Zaatari / AIF

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT