“Arkeoloji Söyleşileri” Osmanlı Bankası Müzesi’nde

Tarihler: 26 Kasım 2008 Çarşamba ~ 26 Kasım 2008 Çarşamba 26 Kasım 2008 Çarşamba 18:30 – 20:30

Yer: Osmanlı Bankası Müzesi

Ücret: Ücretsizdir.

Nereden Alınır: www.obmuze.com

Adres: Bankalar(Voyvoda) Cad. No: 11 Karaköy Karaköy İstanbul

Telefon: 0212 334 22 70

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 26, 2008 ~ Kas 26, 2008
“Arkeoloji Söyleşileri” Osmanlı Bankası Müzesi’nde

Osmanlı Bankası Müzesi (OBM), Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında Kasım ayında başladığı “Arkeoloji Söyleşileri”nin ilkinde, İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Özdoğan’ı konuk edecek. Kırklareli’de 1993 yılında başlayan arkeolojik kazı çalışmalarını konu alan “Kırklareli Höyüğü Kazıları” başlıklı söyleşi, 26 Kasım Çarşamba günü saat 18:30’da gerçekleştirilecek.

Kırklareli yöresindeki kazılar, tarih öncesi dönemlerde Anadolu ile Balkan kültürleri arasındaki etkileşimin yön ve niteliğini belirlemek amacını taşıyor. Bu bağlamda, M.Ö. 6400 yıllarında, Anadolu’dan Güneydoğu Avrupa’ya tarım, hayvancılık ve ilk yerleşik köy yaşamını getiren toplulukların bölgede geçirdiği uyum sürecini yansıtan Aşağı Pınar Kazısı, M.Ö. 4300 yıllarına kadar olan dönemi yansıtıyor. Aşağı Pınar, zengin buluntu topluluğuyla, Balkanlarda bu dönemi en iyi tanıtan kazı yeri olarak biliniyor. İkinci çalışma alanını, Kanlıgeçit Mevkii’nde bulunan ve M.Ö. 3. binyıla ait bir Anadolu koloni yerleşmesi oluşturuyor. Truva ile çağdaş olan yerleşim, Anadolu ticaret ağının Trakya’ya kadar uzandığını kanıtlayan tek buluntu yeri.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT