Arturo Ansón - Goya’nın Duvar Resimlerinde Çocuklar

Tarihler: 02 Haziran 2012 Cumartesi ~ 02 Haziran 2012 Cumartesi 14:30

Yer: Pera Müzesi

Adres: Meşrutiyet Cad. No: 65, Tepebaşı İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 99 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 2, 2012 ~ Haz 2, 2012

“Goya: Zamanının Tanığı” sergisine paralel olarak 2 Haziran’da gerçekleştirilecek “Goya’nın Duvar Resimlerinde Çocuklar” başlıklı konferansta Goya’nın resimlerindeki çocuk figüerleri üzerinden Goya’nın topluma bakışı değerlendirilecek.

“Goya: Zamanının Tanığı” sergisine paralel olarak İstanbul Cervantes Enstitüsü, Pera Müzesi ve İspanya Ankara Başkonsolosluğu işbirliği ile “Goya'nın Duvar Resimlerinde Çoçuklar” başlığıyla Goya resimlerindeki çocuk figürleri üzerine bir konferans düzenliyor. Zaragoza Üniversitesi öğretim üyesi Arturo Anson tarafından verilecek konferans 2 Haziran saat 14.30’da Pera Müzesi’nde gerçekleşecek.

Goya, resimlerine ve döneminin önemli kişilerinin portlerine ek olarak şehirde ve kırsal alanda çalışan kesimlerin alışkanlıklarını, geleneklerini ve eğlence anlayışlarını tüm doğallığıyla yansıtan resimler de yaptı. Bu resimlerin çoğunda çocuklar öne çıkıyor. Goya bu çocuk sahnelerinde toplumu ve toplumun kayıtsızlığını fakir, okuma yazma bilmeyen çocukların zor hayatını yansıtarak açığa çıkarmaya çalıştı. Goya’nın sosyal kaygıları eğlenceli görünen bu sahnelerin derininde kendini belli ediyor.

Arturo Ansón (Zaragoza, 1954), sanat tarihi alanında doktora yaptı. Zaragoza Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde öğretim üyesi. Araştırmacı olarak çalışmalarında 18. yüzyıl İspanyol resim sanatını inceleyen Ansón İspanyol rokokosu ve Juzá, Bayeu ve özellikle de Francisco de Goya’nın eserleri konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla tanınıyor.

Arturo Ansón - Goya’nın Duvar Resimlerinde Çocuklar

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT