Babil Kitaplığı 1: Ziggurat Terbiyecisi Kitap Lansmanı

Tarihler: 25 Ocak 2014 Cumartesi ~ 25 Ocak 2014 Cumartesi 18.00

Yer: Hayaka Artı

Adres: Çukurcuma Caddesi No:19A Tophane Beyoğlu İstanbul

Web: http://www.hayakaarti.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 25, 2014 ~ Oca 25, 2014

Moderatör: Derya Yücel
Konuşmacılar: Rafet Arslan ve Ebru Yetişkin

Rafet Arslan'ın "Babil Kitaplığı" başlığını taşıyan sergi serisinin ilki olan "Ziggurat Terbiyecisi/kitap lansmanı ve sergi" etkinliği 16-31 Ocak 2014 tarihleri arasında Hayaka Artı'da gerçekleşiyor.

www.rafetarslan.com

Etkinliğin merkezinde sanatçının Kült Neşriyat tarafından yayınlanan Ziggurat Terbiyecisi başlıklı öykü kitabının ilk kez bu sergi/lansman vasıtasıyla okuru/izleyicisiyle iletişime geçmesi yer alıyor.

www.kultnesriyat.com

Sergi sanatçının Ziggurat Terbiyecisi kitabının içinde adı konmamış bir üçüncü bölüm olarak yer vermek istediği, fakat kitaba da yansımayan "Gece Beliren Mahlukatlar" adını verdiği düş evrenini sık sık ziyaret eden yaratıkları resmettiği yapıtlardan oluşuyor.

Kolaj, asamblaj, performans, sokağın sanatı, şiir, kolektif projeler gibi farklı alanlarda yaptığı üretimlerle gündeme gelen Arslan, ilk kez bu sergi ile uzun zamandır ürettiği "canavarları" izleyici karşısına çıkaracak.

HAYAKA ARTI’da yer alacak sergi içinde bir oda da sanatçının içinde olduğu yeraltı bilimkurgu duyarlılığını temsil eden Cyberpunk kavramından yola çıkan, ses-gürültü- performans ve görsel bir bütüncül düş evrenden oluşan Robotik Hayaller’e ayrılıyor. 2013 yılı sonlarında "3-33" başlıklı kaset projesini yayınlayan Robotik Hayaller, son olarak Demonation Festivali kapsamında 4 Ocak tarihinde sanatçı Komet ile beraber "Dış Uzay Bağlantısı" başlıklı performansları ile Babylon sahnesine konuk oldular. www.facebook.com/Robotik.Hayaller

Bu etkinlikler kapsamında Derya Yücel'in moderatör, Rafet Arslan ve Ebru Yetişkin'in konuşmacı olarak yer alacağı bir panel/konuşma gerçekleştirilecek. 25 Ocak/Cumartesi günü saat 18.00'de HAYAKA ARTI'da gerçekleşecek konuşmada Ziggurat Terbiyecisi kitabı, Babil Kitaplığı seri sergileri ve sanatçının düş evreni masaya yatırılacak.

Ve Rafet Arslan'nın "Babil Kitaplığı" seri sergilerinin ikinci ayağını oluşturan "Ardışık Totemler ve Diğer Hikayeler" ise 25 Ocak-22 Şubat 2014 tarihinde Galeri G-Art/Galleryrooms Kumbaracı’da izleyici karşısına çıkıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT