Cemil Kavukçu Sözünü Sakınmadan'da!

Tarihler: 17 Ocak 2012 Salı ~ 17 Ocak 2012 Salı Saat: 19.00

Yer: İstanbul Modern

Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No:4 Karaköy İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 73 00

Paylaş:

1 Yorum:

istanbul.net.tr Oca 17, 2012 ~ Oca 17, 2012

Sabit Fikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen “Sözünü Sakınmadan”, 17 Ocak 2012’de keyifli bir söyleşiye daha ev sahipliği yapacak.

Usta eleştirmenler Semih Gümüş ve Ömer Türkeş’in konuğu bu kez Cemil Kavukçu. 1951 yılında dünyaya gelen Kavukçu, 80'li yıllardan bu yana öykücülüğümüzün dikkat çeken isimlerinden biri oldu. Özellikle “küçük insan”ların hikâyelerini anlatırken, kentli ve taşralıların modernlik karşısındaki konumunu öykülerinin merkezi haline getiren Kavukçu, 1987 yılında “Patika” adlı eseriyle Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü’nü, 1996 yılında “Uzak Noktalara Doğru” adlı öykü kitabıyla Sait Faik Abasıyanık Hikaye Armağanı’nı kazandı.

2009 yılında “Angelacoma’nın Duvarları” adlı anlatısıyla Sedat Simavi Edebiyat Ödülü’nün sahibi olan Cemil Kavukçu, hem yenilikçi hem de geleneğin izlerini taşıyan bir öykücülük anlayışına sahip.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

sen mustafa kavukçuyu tanıyormusunsen benim amcamsın
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT