Değişim Sürecinde Bir Meslek: Gazetecilik - Bill Keller

Tarihler: 11 Haziran 2013 Salı ~ 11 Haziran 2013 Salı

Yer: İstanbul Kongre Merkezi

Adres: Taşkışla Cad. Harbiye 34367 Harbiye Şişli İstanbul

Telefon: 0212 373 99 00

Faks: 0212 373 99 43

Web: http://http://www.iccistanbul.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 11, 2013 ~ Haz 11, 2013

Pulitzer ödüllü New York Times Yazarı Bill Keller Medya Forumu 2013’e geliyor.

Medya Derneği tarafından 21 - 22 Haziran tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan “Değişim Sürecinde bir Meslek: Gazetecilik” konulu Medya Forumu 2013’e, Amerikan medyasının önemli isimlerinden biri olan Pulitzer ödüllü New York Times Yazarı ve eski Genel Yayın Yönetmeni Bill Keller da konuşmacı olarak katılıyor.

Medya Derneği, teknolojinin hızla gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla radikal bir değişim sürecinden geçen medyanın geleceğini tartışmak üzere İstanbul’da önemli bir toplantıya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Açılışını T.C. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yapacağı “Değişim Sürecinde bir Meslek: Gazetecilik” konulu Medya Forumu 2013’e, Amerikan medyasının önemli isimlerinden New York Times Yazarı ve eski Genel Yayın Yönetmeni Bill Keller da konuşmacı olarak katılacak. 2003 – 2011 yılları arasında gazetenin Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Bill Keller, New York Times’dan önce The Oregonian, Congressional Quarterly Weekly Report ve Dallas Times Herald gibi farklı gazete ve dergilerde çalıştı. 1984’te New York Times’a geçen Keller, gazetede birçok pozisyonda yer aldı. Washington ve Moskova bürolarında muhabirlik, Johannesburg ve Moskova bürolarında büro şefliği, yurtdışı editörlüğü, idari editörlük, köşe yazarlığı bunlardan bazıları. Keller, Sovyetler Birliği’nin parçalanması ile ilgili yaptığı haber sayesinde 1989 senesinde Pulitzer ödülüne layık görüldü.

New York Times, Euronews, News Corporation, NBC News, Dow Jones, Globo News'den üst düzey temsilciler Medya Forumu 2013’e geliyor…
Medya Forumu 2013'e New York Times Yazarı Bill Keller’ın yanı sıra pek çok farklı uluslararası medya kuruluşundan üst düzey temsilciler ve gazeteciler konuşmacı olarak katılacak. Bu isimler arasında; Euronews Genel Yayın Müdürü Lucian Sarb, News Corporation Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Strateji Müdürü Raju Narisetti, NBC News Muhabiri Ayman Mohyeldin ve Parsons The New School for Design İletişim Tasarımı Bölümü Direktörü Juliette Cezzar da bulunuyor.

Medyanın geleceği konuşuluyor…
Bu yıl ilki düzenlenecek olan Medya Forumu 2013’te; “Medya profesyonelleri değişimin getirdiği fırsatları ne kadar doğru anlıyor?”, “Gazeteciler mesleklerinin geleceğini şekillendiren yeni dinamiklere nasıl adapte olabilirler?” gibi sorulara cevap aranacak. Ayrıca; yeni medya ortamı, teknolojinin getirdiği tehditler ve fırsatlar, yeni iş modelleri ile etik ve yasal sınırlar tartışılacak. Bir marka olarak gazetecinin ve değişen kitlelerin ele alınacağı ilk günde yeni teknolojiler ve sosyal ağların şekillendirdiği yeni medya, kullanıcıların ürettiği içeriğin medya sektörüne etkisi, kitlelerin internet, sosyal ağlar ve teknolojilerle şekillenen talepleri ve beklentileri değerlendirilecek. İkinci günde farklı ekranlara göre içerik stratejisi geliştirme, bağımsız bilgi çağında gazetecinin rolü, telif hakları ve haber alma özgürlüğü ile yeni iş modelleri konuşulacak.

Medya Forumu ve katılımcıları ile ilgili detaylı bilgiler www.medyaforumu.org sitesinde yer alıyor.

twitter.com/medyadernegi

Kayıt için: www.medyaforumu.org

Değişim Sürecinde Bir Meslek: Gazetecilik - Bill Keller

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT