Enis Batur Sözünü Sakınmadan’da

Tarihler: 20 Mart 2012 Salı ~ 20 Mart 2012 Salı Saat:19:00

Yer: İstanbul Modern – Üst Kat

Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo 4 Karaköy İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 73 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 20, 2012 ~ Mar 20, 2012

Sabit Fikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen Sözünü Sakınmadan’da, 20 Mart 2012’de keyifli bir söyleşiye daha ev sahipliği yapacak. Usta eleştirmenler Semih Gümüş ve Ömer Türkeş’in konuğu bu kez Enis Batur.

1952 yılında doğan Enis Batur'un ilk yazısı 1970'te, ilk kitapları “Eros ve Hgades” ile “Bir Ortaçağ Yalnızlığı” 1973'te yayımlandı. Yazar, 1982 yılında ilk sayısı sıkıyönetim tarafından yasaklanan Çağdaş Kent dergisini çıkardı. Batur, Milli Eğitim Bakanlığı’nda Yayın Dairesi Başkanlığı, Milliyet Gazetesi’nde Kültür Servisi ve Yan Yayınlar Yöneticiliği, Milliyet Büyük Ansiklopedi ve Dönemli Yayıncılık’ta Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. Yazı, Oluşum, MEB, Tan, Gergedan, Şehir, Sanat Dünyamız, Kitaplık, Cogito, Arredemento Dekorasyon, Fol gibi dergilerin hazırlanışında sorumluluklar üstlendi. 2004'e kadar Yapı Kredi Yayınları'nda Yayın Yönetmeni olarak çalıştı. Remzi Kitabevi’nin katkılarıyla hazırlanan TRT’deki "Okudukça" programında yayın danışmanlığı yaptı. Açık Radyo’nun kuruluşuna katkıda bulundu ve "Şifa, Şifre, Deşifre" programını hazırladı.

UNESCO’nun "Göreme’den İstanbul’a Kültür Mirasımız" kampanyasını yönetti. Cumhuriyet, Milliyet, Dünya, Aydınlık gazetelerinde, Yeni Gündem, P-Eki, Express, 2000’e Doğru dergilerinde 1978-1998 arası düzenli haftalık yazılar yazdı. Yurtdışındaki çeşitli dergilerde eserleri yayımlandı. “Perişey” isimli şiiriyle 1993 yılında Cemal Süreya, 1997 yılında “Opera 1-4004” isimli şiiriyle Altın Portakal, 1998 yılında “Favole d'Oriento” Sibilla Aleramo, 2008 yılında ise “Neyin Nesisin Sen” adlı şiir kitabıyla Necatigil ödüllerini kazandı. “Şiir ve İdeoloji” adlı denemesiyle 1980 yılında TDK Ödülü’ne layık görüldü. Enis Batur’un sayısı yüzü aşan kitabı yayımlandı.

Enis Batur Sözünü Sakınmadan’da

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT