Juan Pedro Aparicio `Kısa Öyküler` Konferansı

Tarihler: 07 Şubat 2011 Pazartesi ~ 07 Şubat 2011 Pazartesi 19.30

Yer: İstanbul Cervantes Enstitüsü

Adres: Talabaşı Bulvarı Zambak Sokak No: 25 Taksim İstanbul Taksim İstanbul

Telefon: 0212 292 65 36

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 7, 2011 ~ Şub 7, 2011

Yazar Juan Pedro Aparicio kısa öyküler üzerine ‘Kuantum öyküleri: kısa öyküler üzerine bir teori ‘ başlıklı bir konferans vermek üzere İstanbul Cervantes Enstitüsü’nün davetlisi olarak İstanbul’a geliyor. Konferans 7 Şubat Pazartesi günü saat 19.30 ‘da Cervantes Enstirüsü’nde gerçekleşecek.

Öykü geçtiğimiz yıllardan bu yana gerek edebiyat dünyası, gerekse son yılların Hispanik dünyasında önemli bir yer tutmakla birlikte, sayısız estetik ve ifadesel değişimlere uğradı. Juan Pedro Aparicio bu evrimi en iyi anlatabilecek isimlerden biri.

1941 doğumlu Juan Pedro Aparicio İspanyol düz yazısının evrimini anlatabilecek en önemli isimlerden biri. Luis Mateo Diez ve Jose Maria Merino ile birlikte yaratıcı bir grup kurarak, cumhuriyetçi sürgünden sonra kaybediilen liberal geleneği yeniden canlandırarak, deneyselciliği reddeden, evrenin yol açtığı değişikliklere, hayal gücüne ve yerlilik kavramlarına geri dönen bir akım başlattı. Soruşturan ve sınıflandırması imkansız olan bu akımla, imza attığı her eserde farklı bir düz yazı modeli kullandı.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT