Kent için Bir Güç Kaynağı: Acemi Oğlanların Osmanlı Devlet Politikalarındaki Yeri

Tarihler: 21 Nisan 2010 Çarşamba ~ 21 Nisan 2010 Çarşamba 21 Nisan Saat: 18.30

Yer: Pera Müzesi

Ücret: Ücretsizdir.

Adres: Meşrutiyet Cad. No:65 34443 Tepebaşı Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 99 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 21, 2010 ~ Nis 21, 2010

Kent için Bir Güç Kaynağı: Acemi Oğlanların Osmanlı Devlet Politikalarındaki Yeri

Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen, bugün uluslararası bir metropol olma yolundaki İstanbul’un, yüzyıllardır geçirdiği değişim sürecinin mimari, kentsel, anıtsal ve tarihi dönüm noktalarını, açılarını inceleyen konferanslar dizisi devam ediyor.

XIV. yüzyıldan itibaren, Osmanlı’da Yeniçeriler ve Acemi Oğlanlar kurumlarını irdeleyen Prof. Gilles Veinstein, 21 Nisan Çarşamba günü 18.30`da Pera Müzesi Oditoryumu’nda Acemi Oğlanların Osmanlı Devlet Politikalarındaki Yeri başlıklı bir konferans verecek.

XV. ve XVIII. yüzyıllar Osmanlı tarihçisi Gilles Veinstein, 1988 yılından itibaren Sosyal Bilimler Yüksek Araştırmaları Enstitüsü’nde (Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales) kurucusu olduğu “Türk ve Osmanlı Tarihi Bölümü”nde çalıştı; halen hem aynı kurumdaki “Türk Tarihi Araştırma Merkezi”ni, hem de Ulusal Bilimsel Araştırmalar Merkezi’nin (CNRS) “Türk ve Osmanlı Araştırmaları Bölümü"nü yönetmekte ve 1999 yılından beri de Collège de France`ta Türk Tarihi dersleri vermektedir.
www.peramuzesi.org.tr

Kent için Bir Güç Kaynağı: Acemi Oğlanların Osmanlı Devlet Politikalarındaki Yeri

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT