Kültür Başkentine Yaraşır Bilgi Okuryazarı Bir Toplum

Tarihler: 01 Nisan 2010 Perşembe ~ 01 Nisan 2010 Perşembe 1 Nisan Saat:14.00-16.00

Yer: Santral Kampüsü E1-301

Ücret: Ücretsizdir.

Adres: Silahtarağa Mah. Kazım Karabekir Cad. No:1 Eyüp İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0212 311 73 60

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 1, 2010 ~ Nis 1, 2010

Kültür Başkenti’ne Yaraşır Bilgi Okuryazarı Bir Toplum

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane ve e-Kaynaklar Merkezi, 46.Kütüphane Haftası kapsamında bir dizi uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Türkiye, ABD ve Avrupa Birliği’nden eğitimci, kütüphaneci, akademisyen ve bürokratları biraraya getiren “Kültür Başkenti’ne Yaraşır Bilgi Okuryazarı Bir Toplum” başlıklı panel, 1 Nisan Perşembe günü Santral Kampüsü’nde gerçekleşecek.

“2010 Avrupa Kültür Başkenti Projesi” kapsamında, Macaristan’ın Pecs ve Almanya’nın Ruhr bölgesi ile birlikte 2010 Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen İstanbul, sanat ve kültür ağırlıklı projeler üretmeye devam ediyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphane ve e-Kaynaklar, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Amerikan Bilgi Belge Merkezi, Cervantes Enstitüsü Álvaro Mutis Kütüphanesi, Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi ve Yaratıcı Kütüphane Girişimleri Tanıtım GrubuBilgi okuryazarlığı işbirliğiyle düzenlenen “Kültür Başkenti’ne Yaraşır Bilgi Okuryazarı Bir Toplum” başlıklı panelde; bilgiye güvenli erişim ve okullarda yapılabilecek uygulamalar hakkında bilgiler verilecek.

Açılış konuşmasını İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Halil Güven’in yapacağı panelin moderatörlüğünü Amerikan Bilgi Belge Merkezleri Avrupa Bölge Sorumlusu Cynthia Borys yapacak. Etkinlikte; İstanbul İl Mili Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Maryland Üniversitesi Enformasyon Etüdleri Okulu Öğretim Üyesi Dr. Ann Carlson Weeks ve Granada Üniversitesi Psikoloji Okulu Kütüphane Müdürü Cristóbal Pasadas da birer konuşma yapacaklar.
İlgilenen herkesin katılımına açık olan etkinlikte çeviri hizmeti sağlanacaktır.

Kültür Başkentine Yaraşır Bilgi Okuryazarı Bir Toplum

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT