Motor Nöron Biyolojisi ve Nörodejenerasyonda Güncel Konular

Tarihler: 24 Haziran 2011 Cuma ~ 25 Haziran 2011 Cumartesi

Yer: Pera Müzesi Oditoryumu

Adres: Meşrutiyet Caddesi No.65 34443 Tepebaşı - Beyoğlu - İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 99 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 24, 2011 ~ Haz 25, 2011

İki yılda bir düzenlenen ve ilki Nisan 2007’de yapılan Suna Kıraç Nörodejenerasyon Konferansları’nın üçüncüsü, dünyaca ünlü uluslararası bilim insanları ve uzmanlarının katılımıyla, 24 - 25 Haziran 2011 tarihlerinde Pera Müzesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek.

ALS genetiği ile motor nöron biyolojisi ve ALS tedavisinde yeni yaklaşımlar üzerine odaklanacak konferans, beyindeki dejeneratif bozukluklar ve nöral onarımın altında yatan hücresel ve moleküler süreçler konusunda uzmanlaşmış uluslararası 150 nörobilimciyi bir araya getiriyor.

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Nörodejenerasyon Araştırma Laboratuvarı (NDAL) ve Suna ve İnan Kıraç Vakfı işbirliğiyle gerçekleşen konferans, Prof. Dr. A. Nazlı Başak (NDAL Direktörü), Prof. Dr. Jeffery Macklis (Harvard Üniversitesi Kök Hücre ve Rejeneratif Biyoloji profesörü) ve Dr. Robert Brown (Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Bölüm Başkanı) başkanlığında düzenleniyor.

3. Suna Kıraç Nörodejenerasyon Konferansı, 7 Nisan 2011’de Pera Müzesi’nin 3. katında ziyarete açılan ve küratörlüğünü New York’taki School of Visual Arts, Güzel Sanatlar Bölümü Başkanı Prof. Dr. Suzanne Anker’in yaptığı, bilim ve sanatı buluşturarak, sanata farklı bir noktadan, bilim penceresinden bakmaya, çağdaş sanatla nörobilim arasındaki güçlü ilişkiyi anlamaya ve sorgulamaya davet eden “Temelde İnsan: Çağdaş Sanat ve Nörobilim” sergisi ile aynı zamanlamada yapıldığından ayrı bir önem taşıyor.

Motor Nöron Biyolojisi ve Nörodejenerasyonda Güncel Konular

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT