Osmanlı Arkeolojisi

Tarihler: 27 Mayıs 2009 Çarşamba ~ 27 Mayıs 2009 Çarşamba 27 Mayıs Çarşamba günü, saat 18:30

Yer: Osmanlı Bankası Müzesi

Ücret: Ücretsiz. Rezervasyon yaptırmak zorunludur.

Nereden Alınır: www.obmuze.com

Adres: Bankalar (Voyvoda) Cad. No: 11 Karaköy Eminönü İstanbul

Telefon: (212) 334 22 70

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 27, 2009 ~ May 27, 2009
“Osmanlı Arkeolojisi” Osmanlı Bankası Müzesi’nde
Osmanlı Bankası Müzesi (OBM), Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında düzenlenen “Arkeoloji Söyleşileri”nde, Prof. Dr. Filiz Yenişehirlioğlu’yu konuk edecek.“Osmanlı Arkeolojisi” başlıklı söyleşi, 27 Mayıs Çarşamba günü, saat 18:30’da gerçekleştirilecek.

Geniş bir tarihi coğrafyaya sahip olan Osmanlı İmparatorluğu’nun maddi kültür verileri, günümüzde yaklaşık 33 devletin topraklarını kapsıyor. Bu ülkeler tarafından uzun yıllar reddedilen, yok edilen veya çok yakın bir geçmiş olduğu için incelenmeyen Osmanlı Dönemi, artık birçok ülkenin araştırmacıları tarafından ele alınıyor. Bu döneme ilişkin kazılar yapılıyor veya kazılar sırasında rastlanan Osmanlı katmanlarından çıkan buluntular inceleniyor ve o ülkenin tarihi içerisinde değerlendiriliyor. Osmanlı arkeolojisi, tarih, ekonomi, maddi kültür, askeri teçhizat, yerleşim, nüfus ve birçok başka konuya açıklık getirebilecek, yazılı belgesi olmayan konulara bilgi sağlayan, arşiv kaynağı olan konulara ise zenginlik kazandıran, gelişmekte olan bir alandır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT