TESEV Demokratikleşme Programı Toplum, Siyaset, Yargı ve Medyayı Masaya Yatırıyor

Tarihler: 24 Haziran 2011 Cuma ~ 25 Haziran 2011 Cumartesi

Yer: Nippon Hotel

Adres: Topçu Caddesi No: 6 34437 Taksim - İstanbul Taksim İstanbul

Telefon: 0212 313 33 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 24, 2011 ~ Haz 25, 2011

Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Demokratikleşme Programı, 2010-2011 yılında hazırladığı yayınlarını ve yaptığı araştırmaların bulgularını 24-25 Haziran tarihlerinde Nippon Hotel, İstanbul’da gerçekleşecek `Geçiş Sürecinde Türkiye: Toplum, Siyaset, Yargı ve Medya` başlıklı bir konferansla tartışmaya açıyor.

Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Demokratikleşme Programı evsahipliğinde gerçekleşecek konferans, 12 Haziran 2011 genel seçimleri sonrası kurulacak yeni parlamento ve hükümete Kürt Sorunu’na siyasi bir çözüm bulunması, bireysel hakların güvence altına alınması, din-devlet-toplum ilişkisinin sekülerizm ilkesi etrafında yeniden düzenlenmesi, tarafsız ve bağımsız bir medyanın inşa edilmesi, basın özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması ve geçmişte devlet adına suç işleyen güvenlik görevlilerinin yargılanması gibi güncel konularda araştırma verileri ile somut hedefler ve öneriler sunmayı amaçlıyor.

Konferansta kamuoyuna tanıtılacak araştırmalar, Kürt Sorunu’nun şiddetten arındırılmasından, sivillere yönelik hak ihlalleri işleyen güvenlik görevlilerinin yargılamasına, bağımsız bir medyanın inşa edilmesinden basın özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılmasına kadar pek çok güncel konuya temas ediyor.

24-25 Haziran 2011 tarihlerinde iki gün boyunca sürecek konferans kapsamında gerçekleştirilecek panellerin başlıkları şöyle: Geçiş Döneminde Adalet I: Silahsızlanma ve Barış: PKK Nasıl Silah Bırakır?, Geçiş Döneminde Adalet II: Kürt Sorunu’nda Geçmişle Yüzleşirken, Geçiş Döneminde Yargı: Adalete Erişim ve Sanıkların Adil Yargılanma Hakkı, Geçiş Döneminde Vatandaşlık I: Türkiyeli Ermenileri Duymak, Geçiş Döneminde Vatandaşlık II: Başörtüsü Yasağı ve Geçiş Döneminde Medya: Basın-Demokrasi İlişkisi ve Medyanın Ekonomi-Politiği.

Konferansın konuşmacıları ve tartışmacıları arasında, Aysel Tuğluk, Galip Ensarioğlu, Sezgin Tanrıkulu, Cengiz Çandar, Mesut Yeğen, Yılmaz Ensaroğlu, Turgut Tarhanlı, Günay Göksu Özdoğan, Ufuk Uras, Robert Koptaş, Balçiçek İlter, Ayla Kerimoğlu, Ergun Babahan, Erol Katırcıoğlu, Osman Doğru, ve Dilek Kurban gibi isimler yer alıyor.

Konferans programıyla ilgili detaylı bilgi www.tesev.org.tr adresinden alınabilir. TESEV Demokratikleşme Programı bu etkinliği İsveç İstanbul Başkonsolosluğu, Chrest Vakfı, Global Dialogue, İsveç Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (SIDA) ve Açık Toplum Vakfı’nın desteğiyle gerçekleştirmektedir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT