Türk ve Fransız Dergileri İstanbul`da Buluşuyor

Tarihler: 09 Aralık 2010 Perşembe ~ 09 Aralık 2010 Perşembe 9 Aralık Perşembe

Yer: Fransız Kültür Merkezi

Ücret: Giriş ücretsizdir.

Nereden Alınır: www.infist.org

Adres: İstiklal Cad. No:4 Taksim Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212.393.81.11

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 9, 2010 ~ Ara 9, 2010
TÜRK VE FRANSIZ DERGİLERİ İSTANBUL’DA BULUŞUYOR
9 Aralık Perşembe saat 18:30’dan itibaren Fransız Kültür Merkezi

Simültane çeviri olacaktır.
Giriş ücretsizdir.

İstanbul Fransız Kültür Merkezi, İstanbul’un 2010 Avrupa Kültür Başkenti olması vesilesiyle, Fransa’nın önde gelen düşünce ve edebiyat dergilerinin editörleriyle Türkiye’den saygın süreli yayın yönetcileri, editörler, gazeteci, akademisyen ve düşünürleri buluşturan iki gün sürecek bir etkinlik düzenliyor.

Fransa’dan Europe, La Pensée du Midi, Nunc, Revue des Deux Mondes, Siècle 21, Türkiye’den Cogito, Doxa, kitap-lık, MonoKL, Toplumbilim, Sanat Dünyamız, Sözcükler ve Varlık gibi saygın dergilerin temsilcileri 9 Aralık Perşembe günü saat 18:30-20:30 arasında İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde bir araya gelerek iki ayrı oturumda küreselleşme ve dinsel ve laiklik olgularının günümüz toplumlarındaki dönüşümleri üstünde tartışacaklar. Bu toplantıyı felsefeci ve yazar Ahmet Soysal ile çevirmen Frédéric Joly yönetecek.

Konuşmacılar arasında akademisyen ve yazar Cengiz Aktar, MonoKL dergisi editörü Volkan Çelebi, Doxa dergisi editörü Alpagut Gültekin, akademisyen ve yazar Ahmet İnsel, Toplumbilim Dergisi yayın kurulu üyesi Erdem Keskin, felsefeci ve yazar Ahmet Soysal’ın yanı sıra Libération Gazetesi’nden Marc Semo, Europe Dergisi editörü Jean-Baptiste Para, sosyolog Michel Maffesoli, Siècle 21 editörü Jean Guiloineau, Revue des Deux Mondes Dergisi’nden yazar ve eleştirmen Michel Crépu, Culturesfrance-Fransa Dışişleri Bakanlığı Yayınlar Sorumlusu Paul de Sinety yer almakta.

Fransız ve Türk dergi yöneticileri ayrıca özel bir meslek toplantısında bir araya gelerek dergilerin ortak sorunsallarını paylaşacaklar ve Türkiye ve Fransa arasında öngörülebilir işbirliği perspektiflerini inceleyecekler.

Bu etkinlik çerçevesinde Fransa’dan gelen konuklar 9-10 Aralık tarihlerinde ayrıca Boğaziçi, Galatasaray, İstanbul, Marmara ve Yıldız Teknik Üniversiteleri’nde söyleşilere katılacaktır.

Türk ve Fransız Dergileri İstanbul`da Buluşuyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT