Açık Diyalog İstanbul’da Sanat Ve Globalizasyon Semineri

Açık Diyalog İstanbul’da Sanat Ve Globalizasyon Semineri

Tarihler: 03 Ocak 2020 Cuma ~ 03 Ocak 2020 Cuma 18.00 - 21.30

Yer: Açık Diyalog İstanbul

Adres: Valikonağı Caddesi Ece Apartmanı No: 106 / 1 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 76 62

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 3, 2020 ~ Oca 3, 2020

Açık Diyalog İstanbul’da yeni yılın ilk semineri 3 Ocak Cuma günü “Sanat Ve Globalizyon” konusuyla başlıyor.

Açık Diyalog İstanbul sanatseverleri sanatla buluşturmaya devam ediyor. Emre Zeytinoğlu önderliğinde 3 Ocak Cuma günü 18.00 -21.30 saatleri arasında Sanat ve Globalizasyon semineri gerçekleşecek. Katılımcılar 1990 sonrasındaki sanat” ve “özne” tanımlarını ele alacak, bunları yeni bir “dünya siyaseti”, yeni “teknolojik gelişmeler” ve yeni bir “felsefi alan” içinden inceleyecek. Seminerde, “modern estetik” ile “çağdaş sanat” arasındaki kopmalar ve bağlantılar üzerinde durulacak.

Üç bölümden olacak seminerde, birinci bölümde, “Çağdaş sanat”, dünya siyaseti ve “özne” açısından değerlendirilecek ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda, hangi yeni olanaklardan yararlandığı belirtilerek “estetik” hakkında bir sorgulama gerçekleşecek.

İlk bölümde verilen bilgiler üzerinden örnekler gösterilecek ve bu sanat yapıtlarının “estetik” ve felsefi referanslar ile ilişkileri üzerine konuşulacak. Bu ilişkiler, yine Yunan felsefesinden başlayarak, günümüze kadarki dönemlerde ortaya çıkan “felsefe ve sanat” alanını kapsayacak. Sonuç bölümünde, yapıtlardan verilen örnekler çoğaltılacak ve daha önce derslerde sunulan bilgiler çerçevesinde, bunlar hakkında yorumlara ve tartışmalara geçilecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT