WOW Warmup Kültürde Kadın Gücü Konuşmaları

WOW Warmup Kültürde Kadın Gücü Konuşmaları

Tarihler: 18 Eylül 2019 Çarşamba ~ 18 Eylül 2019 Çarşamba

Yer: Pera Müzesi

Adres: Meşrutiyet Cad. No.65 Tepebaşı Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 99 00

Web: http://www.peramuzesi.org.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 18, 2019 ~ Eyl 18, 2019

Women of the World festivalinin Kurucu Direktörü Jude Kelly ve Eşitlik, Adalet, Kadın Platformu Kurucusu Gülseren Onanç, 18 Eylül Çarşamba günü Pera Müzesi’nde WOW Warmup Kültürde Kadın Gücü konuşmalarında bir araya geliyor. Günümüzde, tüm dünyada artan muhafazakâr uygulamalar çerçevesinde harekete geçen global kadın dayanışmasının konuşulacağı WOW Warmup serisinin ilki, herkesin katılımına açık olacak.

British Council’ın 2017 yılından bu yana yürüttüğü Kültür ve Sanat Alanında Kadın ve Liderlik programı kapsamında, İstanbul’da gerçekleştirilecek Women of the World Festival 2020 (Dünya Kadınları Festivali) öncesinde, festivalin Kurucu Direktörü Jude Kelly, CBE İstanbul’a geliyor. Women of the World (WOW) festivalini, kadınlardan ilham alarak onların başarılarını kutlamak ve desteklemek amacıyla hayata geçiren Jude Kelly, 18 Eylül Çarşamba günü Pera Müzesi’nde gerçekleştirilecek WOW Warmup Kültürde Kadın Gücü konuşmalarında, Eşitlik, Adalet, Kadın Platformu Kurucusu Gülseren Onanç’ı konuk ediyor.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) kurucuları arasında yer alan, TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nun kurulmasında aktif rol oynayan ve Washington merkezli Uluslararası Kadın İttifakı (TIAW) tarafından 2009 yılında ‘Dünyada Fark Yaratan 100 Kadın’dan biri olarak ‘Dünyada Fark Yaratan Kadın Ödülü’nün sahibi olan Gülseren Onanç, 18.00-20.00 saatleri arasında Jude Kelly ile birlikte kadınların ortak hareketleri ile toplumlarının geleceğine katkıda bulunarak, ülkelerine ve dünyaya nasıl perspektif kazandırabileceklerini kendi deneyimleri üzerinden konuşacaklar.

Fırsat eşitliği ve çeşitlilik
WOW Warmup serisinin ilk konuşmasında, British Council’ın Fırsat Eşitliği ve Çeşitlilik ilkesi çerçevesinde, herkes için eşit fırsatlar yaratarak engelleri kaldırmak amacıyla Türkçe-İngilizce simultane çeviri ve işaret dili tercümesi sağlanacaktır. WOW Warmup, herhangi bir ayrım gözetmeksizin herkesin katılımına açık olacaktır.

Kadınların başarılarını destekleyen ilk festival
Kadınların toplumdaki öncü kimliklerini destekleyen, kadınlar için eşitliği teşvik eden, başarılarını kutlayan ve kadınların günümüzde hala karşılaştıkları engelleri mercek altına alan bir festival olma özelliği taşıyan WOW, Jude Kelly, CBE tarafından 2011 yılında kuruldu. Konuşmalar, oturumlar, atölye çalışmaları, konserler ve performanslar gibi birçok etkinliğin yer aldığı festival, katılımcıların bir araya gelerek dünyayı daha adil bir yer haline getirmek adına, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlendirilmesinin gerekliliği ve bu konuda yürüttükleri çalışmalar hakkında fikir alışverişi yapabilecekleri bir diyalog ortamı sağlıyor. Kadınların başarılarını kutlamak ve desteklemek üzere hayata geçirilen ilk festival olan WOW, kurulduğu yıldan bu yana altı kıtada ve 30’dan fazla şehirde düzenlenen festivalleriyle, iki milyondan fazla insana ulaşarak dünyadaki en büyük, en kapsamlı ve en önemli kadın festivali olma özelliğine sahip.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT