´Impermanence´ Fotoğraf Sergisi Daire Cihangir`de

Tarihler: 02 Aralık 2010 Perşembe ~ 29 Aralık 2010 Çarşamba

Yer: Daire Cihangir

Adres: Akarsu Cad. Şimşirci Sok. Santral Apt. No: 11/1 Cihangir - Beyoğlu / İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 244 12 68

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 2, 2010 ~ Ara 29, 2010

DAİRE, iki Fransız ve iki Bulgar fotoğraf sanatçısının bir araya gelerek hazırladıkları “Impermanence” adlı sergiye Cihangir galerisinde 2-29 Aralık tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Sergide Veneta Zaharieva, Arslan Ahmedov, Jean Christophe Sartoris ve Haner Pamukçu fotoğraflarıyla süreksizliğin ve "kalamayışın" kaçınımazlığıyla yüzleşiyorlar. Gerçeğin düşe imrendiği, varoluşun hiçliğe öykündüğü bu geçiş serüveninde labirentin giriş ve çıkış kapılarını aynılaştırırken sanatçılar tozlu raflardaki küf kokulu geleneksel fotoğraf tekniklerini kullanarak “tutunamayışı” değil de, artık “tutunmayışı” öykülendiriyorlar.

2, 3 ve 4 Aralık tarihlerinde ise Veneta Zaharieva, sadece randevu ve sipariş üzerine, bu sergi için galeri içinde geçici olarak inşa edilen stüdyosunda collodion tekniğiyle portre çekimleri gerçekleştirecek. Collodion ilk kez 1851 yılında Frederic Scott Archer tarafından kullanılmış fotoğraf literatürüne “wet plate” adıyla geçmiş ve genellikle aluminyum plaka üzerine çeşitli kimyasallarla baskı yoluyla üretilen bir fotoğraf tekniği. Dileyenler gün ısığında bu plakaların üzerinde yavaş yavaş beliren portrelerinin bu sihirli oluşum sürecini ve collodion banyo tekniklerini izleyebilirler. Örneklerini sanatçının web sitesinde daha önce üstünde çalıştığı “Bulgaliens” projesi linkinde görebilirsiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT