`Kırmızı` - Sevgi Çağal Resim ve Heykel Sergisi

Tarihler: 20 Aralık 2008 Cumartesi ~ 03 Ocak 2009 Cumartesi

Yer: Deyim Sanat Galerisi

Adres: Büyükdere Cad. Meydan Sok. Spring Giz Plaza No:3 (Sheraton Oteli yanı) Maslak İstanbul

Telefon: 0212 286 21 83

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 20, 2008 ~ Oca 3, 2009

SEVGİ ÇAĞAL - "KIRMIZI" RESİM VE HEYKEL SERGİSİ

Sanat dünyamıza yeni bir soluk getirmek ve özellikle genç sanatçılara destek vermek için yola çıkan Deyim Sanat Galerisi, 20 Aralık Saat: 15.00-18.30 arası açılışı yapılacak olan ``KIRMIZI`` sergisiyle Sevgi Çağal`ın 26.kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Eserlerinde doğa`nın tenselliğini vurgulayan ressam/heykeltraş Sevgi Çağal ülkemizde lale ve elma resimleriyle tanınıyor.
New York ve Paris`te gördüğü eğitimden sonra, 1987`de ülkesine dönen sanatçı, 1990 yılından bu yana yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda kişisel sergi açmış ve bir çok karma sergiye katılmıştır.
2009 Aralık`ta Floransa Bienali`ne davet edilen Çağal`ın eserleri önemli yerli ve yabancı koleksiyonlarda yer almaktadır.

Sanatçı resimlerinde organik objelere odaklanıp, onların formlarını, yüzeylerini, yuvarlak ve doğurgan şekillerini kışkırtıcı ve tensel doğalarını inceleyip irdeliyor.Her bir obje, Çağal`ın samimi yaklaşımı ve duyarlılığıyla eşsiz bir ikona dönüşüyor.Bu objelerin(nar,elma,lale) formlarıyla, kadın vücudu arasında bağlantı kuran sanatçı; detaylara,kıvrımlara,kuytulara dikkat çekerek sonuçta bu alışılmış, mütevazı objelere farklı boyutlarda anlamlar kazandırıp, sanatseverleri değişik düşüncelere yönlendiriyor.

Sevgi Çağal`ın heykellerindeki tensellik ise, bronz gibi soğuk bir malzemeye sıcaklık ve dokunabilirlik katmakta; kadının sıcaklığı, doğurganlığı ve de kutsallığını vurgulamaktadır.
Ayrıca sanatçı heykellerinde ametist ve turkuaz gibi yarı değerli taşlar da kullanarak eserlerine değişik bir görsellik de kazandırmaktadır.

Deyim Sanat Galerisi`ndeki sergiyi sanatseverler 3 Ocak 2008 tarihine kadar Pazar günü hariç hergün saat 10.30-18.00 arası ziyaret edebilirler.
www.deyimsanatgalerisi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT