'ÖNCESONRA' Grup Sergi

'ÖNCESONRA' Grup Sergi

Tarihler: 10 Şubat 2017 Cuma ~ 08 Mart 2017 Çarşamba

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi

Adres: Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 467 36 00 - 0216 467 25 68

Web: http://www.ckm.gen.tr

E Posta: info@ckm.gen.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 10, 2017 ~ Mar 8, 2017

19 sanatçının yer aldığı “ÖNCESONRA” adlı sergide, sanat ortamının yakından tanıdığı usta sanatçılar ile genç sanatçılar ve sanatçı adayları bir araya geliyor. Mine Sanat Galerisi sahibi Mine Gülener’in organzatörlüğünde Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde 8 Şubat – 8 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan sergi, Kadıköy’de 1985 yılında kurulan galerinin Avrupa Yakası’ndaki serüveninin ardından yeniden Kadıköy’deki sanatsal faaliyetlerine başlamasının da bir sembolü niteliğinde.

Serginin başından sonuna dek desteğini esirgemeyen kıymetli sanatçımız Yusuf Taktak’ın tanımıyla; ”Sergide; sanat ortamının yakından tanıdığı ve yıllardır yapıtlarını sanat ortamıyla paylaşan dolayısıyla zaman geçtikçe değer kazanan, hep yeni kalabilen sanatçılar ile neredeyse ilk kez izleyici karşısına çıkacak genç sanatçılar ya da sanatçı adayları...

Her iki taraf için de önemli olan; bu tür sanatsal karşılaşmalarda usta ve genç sanatçının işlerini yan yana görmenin merak uyandırma hissiyle birlikte “önce - sonra “ oluşan sanat kavramlarının ortak bir mekanda ses vermeleridir.”

Sanat tarihçi Hande Özdilim ise sergiyi şu şekilde tanımlıyor; “ÖNCESONRA” farklı kuşaklardan sanatçıların hemen hemen aynı tarihlerde farklı medyumlarda ve üslupta üretilmiş işlerini yan yana getirerek, sergi mekanının fiziksel şartlarının ve sergileme dinamiklerinin de el verdiği ölçüde, karşılaştırılmasına imkan sunan bir sergi olma özelliğine sahiptir. Geçmiş ve gelecek arasındaki zamana bağlı değişimi, faklılıkları ve benzerlikleri eski ve yeni kuşak sanatçının işleri üzerinden “önce-sonra” gibi sınırları belirsiz kavram dizisi bağlamında irdelemeyi amaçlamaktadır.

Türk sanatına gerek sanatsal üretimleriyle, gerek yetiştirdikleri sanatçı adayları ile yön veren, sanat ortamının yakından tanıdığı usta sanatçılar ile sanat kariyerinin başındaki sanatçılar ve sanatçı adaylarının yapıtlarını bir araya getiren “ÖNCESONRA” sergisi, eski ile yeni kuşak arasındaki bağları, ara yolları tanımlama fırsatı sunmaktadır.”

19 sanatçının yer aldığı "ÖNCESONRA" başlıklı grup sergisi 8 Şubat - 8 Mart 2017 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi, Sanat Galerisi’nde izlenebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT