3. Uluslararası Gazete Üzerine Resimler / Daily News Project 3

Tarihler: 20 Aralık 2011 Salı ~ 08 Ocak 2012 Pazar

Yer: ENKA Okulları Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi

Adres: Enka Vakfı, Sadi Gülçelik Spor Sitesi, İstinye İstanbul İstanbul

Telefon: 0 212 276 22 14–15/6020

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 20, 2011 ~ Oca 8, 2012

5 ÜLKE, 6 ÜNİVERSİTEDEN 30 ÖĞRENCİNİN KATILDIĞI “3. ULUSLARARASI GAZETE ÜZERİNE RESİMLER” SERGİSİ ENKA’DA!

ENKA Kültür Sanat; 20 Aralık 2011 – 8 Ocak 2012 tarihleri arasında, öğrencilerin günlük gazete sayfalarını sanat eseri olarak kullandığı “3. Uluslararası Gazete Üzerine Resimler / Daily News Project 3” adlı sergiye, ENKA Okulları Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde ev sahipliği yapıyor. 23. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları kapsamında gerçekleştirilen sergide; Belçika, İran, Çin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’den 30 öğrencinin eserleri yer alıyor.

Belçikalı sanatçı öğretim üyesi Martin R. Baeyens’in, ilk olarak 2008’de başlattığı, Türkiye’den 31 sanatçının katılımıyla gerçekleşen projenin üçüncüsü bu yıl, 5 farklı ülke ve 6 farklı üniversiteden 30 başarılı öğrenci ile gerçekleştirildi. Proje; katılımcıların, bulundukları ülkenin günlük gazetelerinden birinin 12 Şubat 2011 tarihli sayısını birbirlerine göndermeleriyle başladı. Öğrenciler; bu gazetelerin adlarını koruyarak, ilk sayfalarına artistik müdahalelerde bulundular ve birer sanat eseri oluşturdular.

Günlük gazeteleri bir sanat eseri boyutuna taşıyan projede; eserlerde kullanılan malzemenin duyarlı ve ince yapısının hata kabul etmemesi projenin önemli özelliklerinden biri olarak belirtiliyor. Az hata payının, çalışma disiplinini olumlu etkilediği, deneyselliğe ve yeniliğe fırsat sunduğu projede; eğlenerek üretmenin, farklıyı keşfetmenin sonuçlarını görmek mümkün.

Türkiye’den Işık Üniversitesi ile Anadolu Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Doğu Akdeniz Üniversitesi, Belçika’dan Gent Üniversitesi, İran’dan Vije Parzadan Kültür ve Sanat Enstitüsü ve Çin’den Shanxi Üniversitesi öğrencilerinin katıldığı “3. Uluslararası Gazete Üzerine Resimler / Daily News Project 3” sergisi; 20 Aralık 2011 – 8 Ocak 2012 tarihleri arasında ENKA Okulları Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

3. Uluslararası Gazete Üzerine Resimler / Daily News Project 3

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT