Abdülkadir Öztürk - Çivilerle Yaşam

Abdülkadir Öztürk - Çivilerle Yaşam

Tarihler: 11 Ekim 2020 Pazar ~ 31 Ekim 2020 Cumartesi

Yer: Galeri Merkur

Adres: Hüsrev Gerede Cad. No 84 D:1 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 231 69 87

Faks: 0212 225 37 37

Web: http://www.galerimerkur.com

E Posta: galeri@galerimerkur.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 11, 2020 ~ Eki 31, 2020

MERKUR Abdülkadir Öztürk’ün son dönem çalışmalarından oluşan ‘’Çivilerle Yaşam’’ isimli heykel sergisine ev sahipliği yapıyor.

‘’Düşüncelerimi, duygularımı heykellerin üzerinde çivileyerek korumaya çalışıyorum.

Kendi tasarımlarımı, formlarımın ifadesini daha uzun zaman içinde kalıcılığını çivilerle heykellerin üzerine çakarak anlatıyorum.

Belki baskılardan korumak için çiviler, heykellerimde idol oluşturacak. İdol anlamlarını yükleyerek koruyorum.

Çiviler üstünde yaşar gibi her tarafımıza çiviler çakılmış; özgür düşüncelerimiz engelleniyor. Buna karşıt ‘’çivi çiviyi söker’’ gibi heykellerimi çivilerle görselleştiriyorum. Koruma altına alıyorum.

İnsan yaşamlarını soyut bir anlatımla idolleştiriyorum.

Uygarlığın izlerini, insanlığın yaşamını, sergisini, aşkını formlarımın üzerine çivileyerek heykelleştiriyorum. Daha anlamlı olarak çivilerle yaşamı anlatıyorum.

Sert sözlerle, daha dayanıklı insanların yaşamlarını anlatmaya çalışıyorum. Baskılar; kültürsüzlüklere karşı çivi gibi dirençli, birleştirici anlamlar, formlar tasarlayarak çivilerle koruma altına alıyorum. Çivilerle heykellerime anlamlar katarak korunaklı yaşam şekillerine dönüştürüyorum. Felsefi olarak, sosyolojik olarak insan kültürünün değişimini, yaşamını heykellerimin içinde yaşama dönüştürüyorum.’’

Sergisini bu şekilde kendi ağzından dile döken Abdülkadir Öztürk’ün son eserlerinden oluşan sergisi ‘’Çivilerle Yaşam’’ 15 Eylül 2020’den itibaren MERKUR’DE izlenebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT