Abdülkadir Öztürk - Heykeller İçinde Yaşamak

Abdülkadir Öztürk - Heykeller İçinde Yaşamak

Tarihler: 07 Kasım 2017 Salı ~ 30 Kasım 2017 Perşembe

Yer: Galeri Merkur

Adres: Mim Kemal Öke Cad. Erenler Apt. No: 12 D: 2 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 231 69 87

Faks: 0212 225 37 37

Web: http://www.galerimerkur.com

E Posta: galeri@galerimerkur.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 7, 2017 ~ Kas 30, 2017

Abdülkadir Öztürk TEM Sanat galerisiyle olan 27 yıllık uzun soluklu işbirliğinden sonra yeni çalışmalarını sergileyeceği Merkur’de izleyicileriyle buluşacak.

Sanatçı, 30 Kasım’a kadar izlenebilecek yeni sergisinde; duygu ve düşüncelerimizin içinde barındırdığı anlamlardan yola çıkarak heykelleri soyut bir formda ele alıyor.

Öztürk; eserlerinde iç boşluğumuzda canlı kalmayı başaran ve her gün beslendiğimiz korkuları, hayalleri ve kolektif iç görüyü soyut ifadeler ile şekillendiriyor. Zaman kavramı üzerine izleyiciyi sorgulamaya yönlendiren eserler; tarih öncesi ve sonrası yaşananların ve erotizmin susturulan özgürlüklerinin dışavurumunu gözler önüne seriyor. “Heykeller İçinde Yaşamak” adlı sergide zaman ve yaşamın heykeller ile bütünleştiği ve aslında birbirleri ile eşzamanlı bir şekilde var olduğu görülüyor.

Sanatçının sergi hakkındaki görüşleri ise şu şekilde:

“Heykeller bir ana gibi doğurgan, dişi, koruyucu ve sevgi veren idoller. Kutsal, yaratıcı ve özgürlükçü. Bütün baskılara direnmiş, estetik doğrular içinde geleneksel malzemelerden yontulmuş.

Varoluşumuzun beraberinde getirdiklerinin dışavurumu olan heykelleri, hayatın bir bütünü şeklinde görüyorum. Heykeller içinde ben varım, benim içimde ise heykeller.”

İzleyiciyi farklı bir deneyime davet eden, soyut olanın üç boyutlu bir şekilde görülebileceği; özgürlük, hayaller ve bastırılmış duygular kavramları üzerine değinen Türkiye’nin önemli heykel sanatçılarından Abdülkadir Öztürk’ün “Heykeller İçinde Yaşamak” adlı sergisi 30 Kasım 2017’ye kadar Merkur’de görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT