Açık Kapılar Grup Resim Sergisi

Açık Kapılar Grup Resim Sergisi

Tarihler: 30 Mayıs 2018 Çarşamba ~ 30 Haziran 2018 Cumartesi

Yer: Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi

Adres: Balo Sok. No:37 Dogançay Müzesinin yanı Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 245 02 29

Web: http://www.akademililer.com

E Posta: beyogluakademililer@gmail.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 30, 2018 ~ Haz 30, 2018

Akademililer Sanat Merkezi, sezonun son sergisinde 20 yıllık sanat yaşamında ilk kez yer verdiği bir konsept ile seyircisini karşılıyor. Sanat merkezinde çalışmakta olan 17 ressamın ürettiği eserlerinin galeride sergilenmesinin yanı sıra, ressamların atölyeleri on gün boyunca açık kalacak ve sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek. Uzun yıllar boyunca bir arada çalışan fakat kendilerine yarattıkları alanlarda apayrı dünyalar kuran bu sanatçılar, açık atölye günlerinde; çalışma alanları, paletleri, üretim ve eskizleri gibi pek çok kişisel detaylarını izleyicileri ile paylaşacak. Bu şekilde sergi açılışı sonrası, eski fakat yaşamla dolu bu sanata adanmış binanın her katında, ilk defa, üretimin adımları izlenebilir halde olacaktır.

Bir sanat merkezini oluşturan en önemli olgulardan biri, taşıdığı ilham verici ve üretmeye sevk eden ruhtur. Tanımlaması güç fakat yaratıcı zihin için sezgisi oldukça kolay olan bu ruh, sanatın var olma ve var etme sebeplerinden biridir. Bu kavram, pek çok farklı bileşenin uyumuyla mümkün olan, sanat hayatına yeni adım atanlardan, uzun yıllardır üreten ustalara kadar her bireye yaratma motivasyonu sağlayan bir etki yaratır. Akademililer Sanat Merkezi, yıllardır ağırladığı ressamları ve onların yarattıkları kişisel alanlar ile ziyaretçileri tarafından her zaman ilhamla dolu bir sanat yuvası olarak tanımlanmış, bu haliyle pek çok sanatseveri resim yapma yolunda cesaretlendiren bir mekan olmuştur. Sanatçı atölyelerini ziyaret etmek, resimlerin üretildiği araçları ve alanları izlemek ve eser üretim sürecini sanatçının kendisinden dinlemek, etkileyici bir sanat deneyimidir.

Yıl boyunca farklı tekniklerde ve üsluplarda üretilmiş olan, figüratif resim ağırlıklı olmak üzere, peyzaj, portre, natürmort ve soyut resim gibi pek çok alandaki eserlerden oluşan sergi, merkezin kapsamlı sanat anlayışını temsil etmektedir. Giriş katında bulunan galerideki sergiyi gezen izleyici, ardından sanat merkezinin katlarına yapacağı yolculukta, izlemiş olduğu eserlerin ressamı ile sohbet edebilecek, boya kokusunu teneffüs ederken, sanatın ruhunu tam olarak hissedebilecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT