Adem Genç `Zamanın Ruhu`

Tarihler: 12 Ocak 2010 Salı ~ 13 Şubat 2010 Cumartesi

Yer: Kare Sanat Galerisi

Adres: Abdi İpkeçi Cad. No:29/9 Nişantaşı İstanbul

Telefon: 0212 240 44 48

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 12, 2010 ~ Şub 13, 2010

Kare Sanat Galerisi, 2010 yılının ilk sergisinde Adem Genç’in “Zamanın Ruhu” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ahmet Oktay’a göre Adem Genç; postmodernist curcuna karşısında metanetini koruyup, kavramsalcı bilgiçlik karşısında boya resmine militanca bağlıdır. Yenilik arayışını ise; ancak belirgin bir içeriksel doğrultuya sahip olmak koşuluyla sürdüren özgün bir ressamdır.

Yalçın Sadak da, Genç’in sanat anlayışını şöyle ifade eder; “Kavramları resmetmekten söz etmiyor demek ki Genç, resmin, bir de, kavramsal bir mevcudiyeti olduğunu ‘görünür’ kılmaktan söz etmekte. Duyumsanır, sezilir değil, görünür kılmak, fark yaratacak olan budur. Resim, ne olduğuyla, ne olmadığını tek hamlede öne sürecek biçimde; çifte kodlanmışsa, tarihsel arka planına farklı bir düzen verebilir.

Hem biçimsel düzeneğin mantığından, hem ad olmayı fazlasıyla aşan adlar üzerinden, çifte kodlanmıştır Genç’in resimleri. Ressam hem resmin içinde, hem dışında bir yoksunluk olarak konumlanmış durumdadır. Bunun sonucunda da bütünlük, ancak, kökensel bir yarılmada bulmakta karşılığını; öğelerinin mekansal değil, zamansal birliğinde.”

Soyut sanatın usta isimlerinden Adem Genç’in 2009 yılı içerisinde yapmış olduğu eserlerinden oluşan “Zamanın Ruhu” isimli sergi 12 Ocak – 13 Şubat 2010 tarihleri arasında Kare Sanat Galerisi’nde görülebilinir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT