Ahmet Sarı - Anti-Kahraman / Anti-Hero

Tarihler: 11 Şubat 2014 Salı ~ 01 Mart 2014 Cumartesi

Yer: Versus & Karşı Sanat

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 11, 2014 ~ Mar 1, 2014

Ahmet Sarı’ nın ‘Anti-Kahraman | Anti-Hero’ isimli kişisel sergisi, 11 Şubat - 1 Mart 2014 tarihleri arasında Versus & Karşı Sanat, ‘Hanif Han’ kat 2-3 ’te yer alıyor.

Bir iktidar eleştirisi geliştirerek, yaşadıkları, şahit olduğu yaşantılar ve genele dair izlenimleri/çıkarsamaları Ahmet Sarı’nın söyleminin ortaya çıkışına uzanıyor. Bu sergide üretilen işlerde “güç”, “iktidar”, “sembollerin tersyüz edilmesi”, “simgeler”, “doğal evrim” ve “oyun” kavramları netlikle görülebilir. Her bir imge – hayvanlar, insanlar, bitkiler, eşyalar vb – sanatçının üretimleri ile yeni bir mecraya açılıyor, farklı formlarla ya da genetiğiyle oynanmış organizmalar olarak. Alaycılık, mizah ve ironiyi kullanarak ürettiği çalışmalarında temel amacının iletisini aktarabilmek ve sanat izleyicisini aktif bir alımlayıcıya dönüştürerek, farkındalığını arttırabilmek olduğu söylenebilir.

Bir yanda hikaye anlatıcı (narrator) rolüyle öte yandan salt hikaye anlatmayıp, çağdaş estetiğin dil ve ifadesini kullanarak çalışan Ahmet Sarı, bu projede farklı teknik ve malzemelerle ürettiği farklı çalışmalarını sergileyecek: Büyük boyutlu tuvaller, kağıt üzerine çalışmalar, tellerle ürettiği işler ve video. Bu sergi, uzun zamandır görülmemiş bir biçimde retroaktif bir sergileme olarak, sanatçının geçmişten bugüne gelen çizgisini gösterecek bir tür proje sergisi niteliğindedir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT