Ahmet Umur Deniz Resim Sergisi

Tarihler: 03 Ekim 2009 Cumartesi ~ 25 Ekim 2009 Pazar

Yer: Harmony Sanat Galerisi

Adres: Harmony Sanat Galerisi, İcadiye Cad. No: 42-A Kuzguncuk-Üsküdar İstanbul

Telefon: 0216 553 21 67

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 3, 2009 ~ Eki 25, 2009
Harmony Sanat Galerisi’nin yeni sergi dönemi 3 Ekim’de Ahmet Umur Deniz Resim Sergisi ile başlatıyor!

Kuzguncuk’taki Harmony Sanat Galerisi, yeni sergi dönemini 3 Ekim Cumartesi günü kapılarını açacak olan Ahmet Umur Deniz Resim Sergisi ile başlatıyor. Sanatçının kağıt üzerine desen ağırlıklı çalışmalarının yer aldığı sergi 25 Ekim tarihine kadar gezilebilir.

3 Ekim Cumartesi günü Kuzguncuk’taki Harmony Sanat Galerisi’nde kapılarını açacak olan Ahmet Umur Deniz Resim Sergisi, sanatseverlere galerinin yeni sergi döneminin başladığını müjdeliyor. 25 Ekim’e kadar açık kalacak sergide, sanatçının kağıt üzerine desen çalışmaları yer alıyor.

İlk kez resimlerini Harmony Sanat Galerisi’nde sergileyecek olan sanatçı, ‘Kağıt Üzerine’ adını verdiği sergi hakkında şunları söylüyor: “Resim sanatında, figür geleneklerinin büyük ustaları ardından var olabilmek sancılı süreçler içerir. Bu süreçlerde, insan öğesini sosyal ve psikolojik varlık olarak içten bir şekilde duyumsamak ise gerçekçi ifadeleri oluşturur. Resimlerimin ana teması insandır; insanın yaşadığı ruhsal, sosyal durum ve bu durumun kişisel ifadesidir. Toplumsal olaylara ve temalara duyduğum ilgi bu damardan beslenmemi sağlıyor. Resimlerimde gösterdiğim, bu duruşum ve bu tavrımdır. Öz ve biçim ilişkisi, resimlerimdeki öyküsel yapının formunu oluşturur.”

Ahmet Umur Deniz kimdir?
1960 Van doğumlu olan Ahmet Umur Deniz, 1985 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Yüksek Resim Bölümü, Neşet Günal ve Neş’e Erdok Atölyesi’nden mezun oldu. 1990 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlayan Ahmet Umur Deniz, 1992 yılında sanatta yeterliliğini tamamladı ve ardından aynı üniversitenin Resim Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Ahmet Umur Deniz halen Mimar Sinan Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak görevini sürdürmektedir.

Ahmet Umur Deniz Resim Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT