Alfred Hrdlicka

Tarihler: 08 Mayıs 2009 Cuma ~ 31 Mayıs 2009 Pazar

Yer: Teşvikiye Sanat Galerisi

Adres: Abdi İpekçi Cad. No:48/3 Teşvikiye İstanbul İstanbul

Telefon: 0.212 241 04 58 - 247 74 75

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 8, 2009 ~ May 31, 2009
ALFRED HRDLICKA TEŞVİKİYE SANAT GALERİSİ’NDE
Viyana doğumlu, dünyaca ünlü sanatçı Alfred Hrdlicka’nın resim ve çizimlerinden oluşan bir seçki 08- 31 Mayıs 2009 tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde yer alacak.

Yapıtlarında savaş, şiddet ve gündelik yaşamın karanlık yanlarına odaklanan Hrdlicka’nın sanatında temel olan konu insanın varoluşudur. İnsana dair tüm duygu ve halleri en etkileyici biçimde ele alan sanatçı aynı zamanda tüm dünyaya ve onun çirkinliklerine karşı da eleştirel bir tavırla yaklaşır. Kendinin de dile getirdiği gibi özel koleksiyonlar ve müzeler onun korkulu rüyası, sokaklar ise sanatının özgür olabildiği yegâne yerlerdir.

Hrdlicka, güzelliğe karşı bir mesafe alır ama aynı zamanda onu estetik ve çekici bulur, sanat tarihiyle hesaplaşır ve aslında o tam olarak geçmişin yüküyle gündelik gerçekliğin izini sürmektedir.

20. yüzyılın en etkileyici ve ayrıksı sanatçılarından biri olan Alfred Hrdlicka’nın şiddetli ama şiirsel ve dokunaklı resimlerini görmek için 08 – 31 Mayıs 2009 tarihleri arasında sizleri Teşvikiye Sanat Galerisi’ne bekliyoruz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT