Ali İbrahim Öcal - Patetik Koridor / Pathetic Corridor

Tarihler: 15 Mart 2012 Perşembe ~ 28 Nisan 2012 Cumartesi

Yer: Daire

Adres: Boğazkesen Cad. No:65D Tophane Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 52 59

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 15, 2012 ~ Nis 28, 2012

Resim, video ve yerleştirme gibi farklı disiplinlerde üreten genç sanatçı Ali İbrahim Öcal, fotoğraf ve resimlerden oluşan üçüncü serisinden eserlerini “Patetik Koridor” adlı sergide bir araya getiriyor. İlk dönem çalışmalarında eski aile fotoğralarına dayanan ve annesinin genç yaştaki görüntülerinde merkezlenerek bellek, yaşam ve ölüm gibi konuları inceleyen sanatçı, ikinci serisinde şimdi yaşlı olan annesini hayvan figürleri ve açık hava sahnelerinde görüntüleyerek yaşamsal bir “ikona”ya dönüştürdü. İnsan figürünün yoğunlukla resimsel sahneyi terk ettiği, son dönem çalışmalarından oluşan “Patetik Koridor” serisinde ise çeşitli eylemlerde gösterilen hayvanlar birer metafor aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Ali İbrahim Öcal’ın bu serideki yorumları iki tür arasındaki yapay ilişkiyi ortaya koyuyor. Serginin başlığı, sanatçının insan-hayvan etkileşimi üzerine oluşturduğu eleştirel yorumlarının altını çiziyor. İkisi de bir yerde bulunup, tek bir mekan oluşturmalarına rağmen birbirlerine asla temas etmeyen iki duvar, koridor metaforu olarak ele alınıyor. Bu metaforun üzücü ve trajik boyutu ise, duvarların doğrudan temas ve değişime asla girmeyen iki yabancı gibi olmaları.

“Patetik Koridor” 14 Mart – 28 Nisan 2012 tarihlerinde Salı – Cumartesi 11.00-19.00 arası DAİRE’de izlenebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT