Antakya Sanal Şehir Turu

Tarihler: 25 Şubat 2021 Perşembe ~ 25 Şubat 2021 Perşembe 25 Şubat 2021 10:00

Yer: Online Etkinlikler

Ücret: 1. Kategori - 105.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 25, 2021 ~ Şub 25, 2021
Lezzeti Kültürle Harmanlayan Kent Antakya Sanal Şehir Turu online platformda!

Gastronomi dalında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil edilen, zengin mutfağıyla nam salmış  Antakya'yı keşfetmek, turumuza özel bir ayrıcalık. İnanç ve lezzet turizmi açısından çok zengin bir potansiyel barındıran bu alımlı kent, Seleukoslar’dan Osmanlı’ya dek pek çok medeniyetin izlerini taşıyor. Asırlardan bu yana barışın ve çok kültürlü yaşamın simgesi olan bu güzel kentte, dünyanın en değerli antik mozaik koleksiyonlarından birine sahip Hatay Arkeoloji Müzesi’ni görüyoruz. Kudüs ve Roma ile birlikte Hristiyan âlemindeki en önemli kiliselerden biri olan Aziz Piyer Kilisesi’ni, antik çağın mimarlık harikalarından biri olan Titus Tüneli'ni, Türkiye'nin son Ermeni köyü olarak tanınan Vakıflı köyünü ve uzun çarşıyı sanal gezimizde keşfediyoruz. Sizleri  yurdumuzun bu güzel köşesini evinizde, oturduğunuz yerden gezmeye davet ediyoruz.

Konuşmacı: Sanat Tarihçisi, Arkeolog Dr. Mehmet Kürkçü

Bu sanal sanal şehir turuna neden katılmalısın?
● Bir dönemin Hatay Devleti olan kentin, Atatürk’ün "Kırk asırlık Türk yurdu düşman elinde kalamaz" diyerek sahiplenmesi ve Türkiye topraklarına katılma sürecini keşfetmek için.
● Günümüzden 1.000.000 yıl öncesine ait yerleşim izlerinin bulunduğu bölgenin zengin tarihi hakkında bilgi edinmek için 
● Hatay’ı İnanç Turizmi’nin önemli durağı ve hatta bazı turların başlangıç noktası yapan, hristiyanlığın 3 önemli merkezinden birisi olduğu için.
● İsa’ya inanalara Hristiyan adının verildiği en eski kiliselerden Saint Pierre kilisesini görmek için.  
● Dünya’nın en zengin mozaik kolleksiyonlarından birini mitolojik anlatılar eşliğinde gezmenin keyfini yaşamak için.
● Büyük İskender’in generallerinin bölgenin uğruna savaşmalarını ve kurdukları kentleri dinlemek için.
● Roma İmparatorluk Dönemi mühendislik harikalarından Titus Tüneli karşısında hayret kapılmak için
● Ezan, hazan ve çan sesinin duyulduğu, farklı inançların saygıyla, hoşgörüyle yaşadıkları, tarihi sokaklarda küçük bir gezintiye çıkmak, o havayı hissetmek için.
● Anadolu’nun ilk camilerinden (kimi kaynaklara göre ilk camisi) Habib-I Neccar’ın öyküsünü dinlemek için
● Sadece künefe değil zengin, gastronomik mutfağını (tadamasak da) keşfetmek için

Eğitim Seviyesi
Herkes için

Sanal Şehir Turlarımız Hakkında Genel Bilgilendirme
● Bu sanal şehir turu bilgisayar ya da telefonunuzdan görüntülü olarak gerçekleşmektedir.
● Sanal şehir turları profesyonel rehber eşliğinde yapılmaktadır.
● Görüntüler verilirken rehber müzede eserler, olaylar ve görüntüde olan yapı/müze hakkında yorum ve anlatım yapmaktadır.
● Sanal şehir turu sırasında anlatım sürerken rehbere yazılı olarak soru sormak ya da notlar iletmek mümkündür
● Sanal şehir turu 2 saat sürmektedir. Her gezi sonrasında 30 dakikalık soru / sohbet bölümü vardır
● Canlı yayın Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yayının gerçekleşeceği Zoom bağlantısı, kayıt yaptıranlara 24 ile 48 saat öncesinden e-posta yöntemi ile paylaşılacaktır.
● Canlı yayına katılabilmek için bu deneyime kayıt yaptırmanız gerekmektedir. 
● Sanal şehir turumuzda katılımcı sayısı 75 kişi ile sınırlıdır
● Sanal şehir turuna katılmak için online olarak ya da misafir danışmanından kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
● Program öngörülemeyen durumlar nedeniyle değişiklik gösterebilir.
● Antonina Online Mektep etkinliğin akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
● Geziyi kaçıranlar için telafi gezi yapılmayacaktır.
● Sanal şehir turunun süresi 2 saattir. Her gezinin sonunda soru ve yanıtlar için 30 dakikalık süre olacaktır

Sanal Şehir Turu Programı
● Hatay Arkeoloji Müzesi
● Samandağı
● Titus Tüneli
● Saint Pierre Kilisesi
● Vakıflı Köyü civarı
● Harbiye Şelaleleri
● Uzun çarşı

Rehber
Profesyonel Rehber, Sanat Tarihçisi, Arkeolog Dr. Mehmet Kürkçü

1966 yılında Biga’da dünyaya geldi. 1989 yılında turizm dünyasına girdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 1992 yılında açtığı kurslar sonrasında turist rehberi olmaya hak kazandı. Sanat ve arkeolojiye olan tutkusu nedeniyle 2004 yılında “sanatlar tarihi” okumak üzere üniversiteye geri döndü.  Fransa’nın Grenoble kentinde, Université Pierre Mendes France’da aldığı lisans eğitimi sonrasında Sanat Tarihi ve Arkeoloji Yüksek Lisansı için Paris Sorbonne Üniversitesi’ne davet edildi. Aynı disiplindeki doktorasını da “onur” derecesiyle yine Sorbon Üniversitesi’nde 2014 yılında tamamladı. Yurt dışında Apollonia (Arnavutluk), ardından Türkiye’de Tlos, Patara, Aizanoi, Aigai ve Phaselis’te kazılara ve yüzey araştırmalarına katıldı. Doktora tezi sürecinde Termessos Antik kentinde 6 dönem yüzey araştırmaları gerçekleştirdi. Akdeniz Havzası’ndaki birçok antik kentte  araştırmalarda bulundu. Yurt içi ve yurt dışında bilimsel organizasyonlara katıldı. Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde makaleleri yayınlandı, hakemlik yaptı. Aynı zamanda arkeoloji kitaplarından bölüm çevirileri bulunuyor. Turist Rehberleri Birliği’nin (TUREB) Turizm Fakülteleri ve meslek yüksekokulu öğrencileri için düzenlediği, tüm Türkiye’yi kapsayan eğitim ve uygulama gezilerinde eğitmen rehber ve gözetmen olarak görev aldı. Farklı üniversitelerde çeşitli alanlarda dersler verdi. Halen de öğretim üyesi olarak devam etmektedir.  Kürkçü, Türkiye’deki profesyonel turist rehberi sertifikası yanında, tüm Fransa’da geçerli “guide – conferencier” belgesine de sahiptir.Turist Rehberliği bölümlerinde gördüğü eksiklikleri ve yanlış uygulamaları kapsayan çalışmalarını 17. Ulusal Turizm Kongresi’nde dile getirdi ve ardından 3. Turizm Şurası Bilimsel Heyeti’ne davet edildi.

- Etkinlik video konferans yazılımı üzerinden gerçekleştirilecektir.- Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra güncel e-mail adresinizden Biletix işlem referans numaranızı, satın almış olduğunuz etkinliğin adını ve tarihini antonina@antoninaturizm.com adresine mail atmanız gerekmektedir.- Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak seminere katılamamanız halinde Biletix'in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.- Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix'in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT