Arden Oluk - Dialogues With The İnner Self

Arden Oluk - Dialogues With The İnner Self

Tarihler: 17 Ocak 2018 Çarşamba ~ 02 Şubat 2018 Cuma

Yer: Join+idea

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 17, 2018 ~ Şub 2, 2018

“Bu resimlerin deneği benim. Benim ustam çocukluğumdaki Arden. Burada günlük yaşamdan kareler yok, taklit yok, başkasının yolu yok, önceden kabul edilmiş fikirler yok. Ayrı diyarlar, söylenmemiş şarkılar, şeytanların kesik başları ve ayak izleri, karanlığın kutsal bilinmezliği ve bu bilinmezliği bilinen ilan etmeyerek bilinmeze duyulan aşk halinde açlık var.”

Tuval üstüne yağlıboya kazımalar – carving tekniği ile yarattığı eserlerde sanatçı Arden Oluk iç sesiyle gerçekleştridiği diyalogları tuvale aktarmış. “Dialogues sergisi içsel arkeoloji, bilinmezliğin büyüsü, karanlık mı - elbette giriyoruz.

“Bilinmezliğe duyulan açlık insanı yollara sürükler. Yollar sonsuz. Yollar çıkmazlarına ulaştığında yeni yollar doğurur. Biraz aydınlık, biraz puslu, çoğu zaman karanlık.

Yol henüz ilerimizde olan rengarenk ve sonsuz ihtimalleri barındırırken, insanı yola iten, yoldan bir türlü uzak kalamamasına sebep olan aslında karanlığın gizeminin cazibesidir. Karanlık hem tüm renkleri hem de tüm ihtimalleri içinde yorulmadan yaşatır. Ulaşacağı sonuçtan çok ihtimaller heyecanlandırır insanı. Karanlığı deneyimlemek, karanlığı keşfetmek arzusu, onun içine dalıp orada kaybolmak için cesaret verir.

Arden’in kazımaları hayat boyu yaptığı keşiflerin birer yansımaları. Merakının, arayışlarının, korkunun, cesaretin, öfkenin, umudun ama en çok da kendi içindeki bilinmezleri keşfetme arzusunun beden bulmuş halleri. Yolların ve karanlığın içinde kaybolma arzusu varoluşuna tüm gücüyle tutunan çocuğu besler. Gerçek usta odur. Karanlığın içinde yeni karanlıklara dalar kuşkuya düşmeden. Hep daha derini merak eder. Limitleri yoktur. Kazıdıkça kazır. Yollar kıvrıldıkça kıvrılır. Renklerle buluştukça karanlığı özler. Çocuk bir arkeolog gibi tozların altında saklı kalmış gerçekleri ortaya çıkarırken, karşısına çıkan tüm gerçeklerle tekrar cesaret kazanır yeni oluklar açmak için.

Bunların hepsi onun için yeni deneyler; içine en içine doğru yaptığı keşif gezileridir. İçindeki çocuk usta, deneylerine devam ederken gerçek, en saf ve en sahici kendini bulma arzusu asla bitmez. Karanlık gizem dolu, karanlık insanı içine çeken bir girdap, yollar uçsuz ve yollar sonsuz.”

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT