Aslı Vural Resim Sergisi

Tarihler: 06 Mayıs 2011 Cuma ~ 24 Mayıs 2011 Salı

Yer: 311 Artworks

Adres: Lüleci Hendek Caddesi No:31 Tophane Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 243 15 14

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 6, 2011 ~ May 24, 2011
Aslı Vural
“Point of view”

6 Mayıs 2011-24 Mayıs 2011 Salı –Cuma 11:00/ 19:00 C.tesi 13:00/ 19:00

1975 yılında Ankara’da doğan Aslı Vural, Bilkent Üniversitesi’nde güzel sanatlar eğitimi aldıktan sonra, 2000 yılında Anadolu Üniversitesi Sinema-Tv bölümünden mezun oldu.

Yaşadığımız dünya ve bu evren üzerinde anlamlandırdığımız her şey, kelimenin karşılığında zihnimizde yarattığımız imgeden ibaret. Her kelime bir imgenin karşılığı olarak anlamını buluyor. Bütün isimler ve sıfatlar bu dünyanın gerçekliğinde anlam kazanıyor. Oysa ki kelimenin anlamı, nesnenin varlığından bağımsız bir evren içerisinde kendini yitirebilir. Günlük yaşamda karşılaştığımız tüm varlıkların isimleri, farklı dillerde bile olsa anlam olarak aynı. Gözün gördüğü bütün dünya, kelime ile adlandırılıyor ve anlam kazanıyor. Elbette bütün bu anlamlanmalar bu dünya ve bu evren bütününde geçerli.

Başka bir evrende, başka bir yaşamda artık bambaşka adlandırmalar karşımıza çıkacaktır. Altında yaşadığımız gökyüzü limit değilse, başka evrenlerde başka hayatlar varsa, orada çok daha farklı anlamlar olacaktır. Bahsedilen, kavramları resmetmekten çok başka bir evrenden peysajlar sunmaktır. İlk bakışta yaptığımız, her forma bu dünyaya ait bir anlam, isim, yakıştırma çabasıdır. Oysa ki başka evrenlerde başka bir tasarım ve buna bağlı olarak başka adlandırmalar olacaktır.

Bu anın kavramlarını resmetmekten öte, bilinmeyen başka bir dünyanın araştırması ve temsili bu serginin ana temasını oluşturuyor. Sergide yer alan resimler ve video çalışması başka bir evrene yapılan geziyi ve akılda kalanların görsele dönüşümünü anlatıyor. Ressam hem anlamı sorgulamamızı, hem de hayali bir dünyayı keşfetmemizi sağlıyor.

Bilinmeyenin peysajları arasında bir gezinti yapıyor, başka bir dünyaya doğru yolculuğa çıkıyoruz. Sanatçı 2010 yılındaki sergisinde, “Acaba başka dünyalar var mı? Bildiğimizin ötesinde neler olabilir?" sorularını sormuş ve “Sadece üstünde yaşadığımız bu dünyayı biliyoruz oysa bilmediğimiz başka dünyalar olmalı” diyerek bu sergi için bir ip ucu bırakmıştı.

“Bu sergiyi 2010 yılında, başka bir dünyaya yaptığım gezide çizdiğim eskizlerden yola çıkarak hazırladım. Sergide ayrıca kamerama takılan görüntülerden montajladığım bir de video var. Bu sergi o başka evrende gördüklerimin ufak bir derlemesi, tüm bu peysajlar benim baktığım noktadan gözlemlenmiş bir bütünün ufak parçaları.”

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT