Azade Köker ve Hibrid Mekanlar-Koridorlar

Tarihler: 05 Kasım 2009 Perşembe ~ 03 Aralık 2009 Perşembe 5 Kasım-3 Aralık 2009 Saat:10:00-19:30

Yer: Casa Dell`Arte

Adres: İstiklal Cad. No:163 Mısır Apt. Kat:3 D:10, Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: Tel: 212-251 1214

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 5, 2009 ~ Ara 3, 2009

Türk çağdaş sanatının önemli temsilcilerinden Azade Köker`in yerleştirme ve kağıt kolajlardan oluşturduğu son çalışmaları 5 Kasım - 3 Aralık 2009 tarihleri arasında "Hibrid Mekanlar-Koridorlar" başlığı altında, Casa Dell`Arte Galeri`de sergileniyor. Azade Köker, son çalışmalarında gelenek ve modernliğin gelişiminin ardışık ilerlemediği ve bu iki kavramın çatışması altındaki kentlerde oluşan, işlevsel ve biçimsel olarak hibrid mekan ve koridorları, kent tarafından tüketilen sakinleri ile birlikte konu ediniyor. Özdeşlik, farklılık, aidiyet ve melezlik gibi günümüze damgasını vuran konuları kağıt-kolaj tekniğiyle gerçekleştirilmiş yapıtların yanı sıra karışık teknik ve kağıt malzemeyle oluşturulmuş heykel ve yerleştirmelere yer veriyor.

Sergi katalogu yazısında Levent Çalıkoğlu "Hibrid Mekanlar-Koridorlar"a şöyle değinmekte: " İki söylem dağarcığının içerisinden doğuyor sergi: Modernist toplumsal tahayyülü tamamlayamadan evrensel olma telaşını globalleşmenin göz alıcı zamansız dönüşümüne kaptıran kentlerin melez kimlikleri ile bireysel arzu ve isteklerini etraflarındaki fiziki dönüşüm karşısında konumlandıramayan, tatmin edemeyen kent sakinlerinin arada kalmış hikayelerinden besleniyor bu şeffaf katmanlar. Dolayısıyla baskın, biçimsel mutlak bir gerçeklikle her zaman için iç dünyanın sonsuz olanaklarından beslenen bir hayal gücünün kesişim noktasında kurguluyor sergisini Azade Köker. Formalist, katı, ölçülebilir, izi sürülebilir çoğunlukla geometrik bir köke bağlı bir üretim pratiği ile ucu bucağı kontrol edilemeyen, doğumu ve ölümü arasındaki gerilimin tam olarak tarif edilemediği bilgi dışı uçucu insani meselenin karşılaşma sahasında bir imkan aralığı gören bir sanatçının tepkisi olarak okunmalı sergi. Köker, bugünün gözde konularından birini kişisel bir gözlem ve yansıtma pratiği üzerinden sanatın çalışma sahasına çekiyor ve tüm hesaplaşmasını şimdiki zamanın verilerinden güç alarak gerçekleştiriyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT