Bahadır Baruter - Evim, Evim Güzel Evim

Tarihler: 30 Nisan 2014 Çarşamba ~ 24 Mayıs 2014 Cumartesi

Yer: X-ist

Adres: Abdi İpekçi Cad. Kaşıkçıoğlu Apt. No:42 D:2 Nişantaşı Şişli İstanbul

Telefon: 0212 291 77 84

Faks: 0212 343 69 35

Web: http://http://www.artxist.com

E Posta: info@artxist.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 30, 2014 ~ May 24, 2014

“Baruter, resimlerinde lanetli tapınaklar olarak gördüğü evlerin derinlerine tekinsiz bir yolculuk yapıyor. Kapısı sıkı sıkı kapalı odaların kuytularında sakladığımız ve kendimize bile itiraf etmekten sakındığımız tedirginliklerimizi deşifre ediyor. Evimiz, güzel evimiz, ferah ve huzurlu evimiz, hem kendisi için için yanıyor, hem de bizi yakıyor.”

x-ist, Bahadır Baruter'in "Evim, Evim Güzel Evim" başlıklı yeni kişisel sergisine 30 Nisan-24 Mayıs, 2014 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Toplumun gizli kalmış tabularını özel hayattan sahneleri ele alarak resmeden Baruter göz ardı edilen gerçekleri ironik bir yaklaşımla su yüzüne çıkarıyor. Dijital resimlerinde masalsı ve sembolik bir anlatımla evlilik ve ev içi hayatının asla dile getirilemeyen iç yüzünü irdeliyor.

Baruter, aile kavramını sorguladığı bir önceki sergisi “Senin Ailen Bir Yalan Yavrum”un devamı niteliğinde olan yeni serisinde bir ev hayali ve evlilik hedefi ile yetiştirilen kadınların, bu süreçteki iç dünyalarını ve gerçek ruh hallerini resmediyor. Mutluluk ve güven vadeden ev ve evlilik sahnelerinin içinde takınılan maskeleri sıyıran Baruter izleyiciyle göz teması kuran karakterleri vasıtasıyla onları kendi sahte hikayeleriyle yüzleşmeye itiyor. Bu hikayelerde, vadedilen gelecek ile o hayallere ulaştığında yaşadıkları arasındaki boşluğu farkeden kadın, özüne, gerçek ruhuna özlem duyuyor.

Abdi İpekçi Caddesi Kaşıkçıoğlu Apt. No:42 D:2 34365 Nişantaşı İstanbul www.artxist.com info@artxist.com T. +90 212 291 77 84 F. +90 212 343 69 35 BASIN BÜLTENİ Baruter’in yarattığı karakterlerin medeniyet kurgusunda doğaya ve kendi doğal hallerine dönüş arzuları artık hiç olmadığı kadar belirginleşiyor.

Resimlerdeki fantastik sahnelerde, toplumun belirlediği sınırlar içinde yarı özgür kararlar sonucu belirlenen hayatların içinde kendini kimi zaman yalnız ve tekinsiz, kimi zamansa esir hisseden bireylerin içsel sorgulamalarına ve bir çıkış yolu arayışlarına tanıklık ediyoruz. “Evim, Evim Güzel Evim” 24 Mayıs, 2014 tarihine kadar x-ist’te görülebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT