Bahadır Gökay - Evvel Resim Sergisi

Tarihler: 12 Kasım 2013 Salı ~ 03 Aralık 2013 Salı

Yer: Almelek Sanat Galerisi

Adres: Cevdet Paşa Cad. No:99/1 Bebek Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 265 38 51

Faks: 0212 265 39 53

Web: http://http://www.almelekartgallery.com

E Posta: artgallery@almelek.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 12, 2013 ~ Ara 3, 2013

Bahadır GÖKAY son dönem resimlerinde ‘’Zamanın örtüsünü’’ kaldırıp bizi Anadolu uygarlıklarının beşiği olan Anadolu Medeniyetlerinin izlerini sürmeye davet ediyor. ‘’mekân’’ ve bu mekâna bağlı izler, imgeler, bulgular, gerçeklikler, parçalar ya da yerleştirmeler yine bu mekânın vermek istediği düşüncenin / ileti’ nin bir parçası ya da giderek kendisi oluyor, mekâna ait iz-imgeler sanatçı yorumu ile görselleşirken anlamı oluşturan ve taşıyan asıl elemanlar haline dönüşüyor… Bahadır Gökay’ın ‘…EVVEL’ sergisi ile yaptığı tam da bu…

Sanatçı bizi bu yolculuğa çıkartırken; özenle kendi arkeolojisini yaratarak var olan özgün baskı resim tekniklerine benzer kazıma ve katmanlama yöntemlerinden yararlanıp kendine özgü bir teknik geliştirmiş. Gökay bu çalışmaları ‘’Anadolu’nun Kültür Katmanları Kazı(MA)ları’’ olarak isimlendiriyor ve resimlerde çokça kullandığı kadın figürlerinin, ana tanrı Ma’ya ve o zamanki kadın statüsünün gelişmişliğine bir gönderme olduğunu belirtiyor. Gökay’ın sergisi anlatım, anlam ve imgeler aracılığı ile sosyal bir zaman-mekan boyutu kazanıyor ki; Sergiyi önemli ve giderek evrensel kılan da, bu boyutu olmuş.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT