Başka Dünyalar Sergisi

Tarihler: 30 Kasım 2011 Çarşamba ~ 07 Ocak 2012 Cumartesi

Yer: Sanat Akmerkez

Adres: Nispetiye Cad. Akmerkez – Zemin Çarşı No: 206 – 207 Ulus, Etiler İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 282 01 70

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 30, 2011 ~ Oca 7, 2012

Sanat ve toplum buluşması misyonu ile uzun yıllardır adından başarıyla söz ettiren Akmerkez, Türk resim sanatının 3 büyük ismi Halil Akdeniz, Adem Genç ve Muzaffer Akyol’u “Başka Dünyalar” sergisinde bir araya getiriyor. Akmerkez ve Tunca Sanat işbirliği ile gerçekleştirilen sergi, 30 Kasım 2011 – 7 Ocak 2012 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Sanat Akmerkez’de 7 kapsamında gerçekleştirilen Başka Dünyalar sergisindeki eserler, sanatçıların farklı dönemlerinden örnekleri ağırlıyor. Sergi, “Başka Dünyalar” adıyla, sanatçıların kesişmelerinin değil ayrışmalarının altını çiziyor. Başka bir deyişle ortak noktalarının resim olması dışında, ortaya koydukları üretimleri, sanatsal yaklaşımları ve üslupları ile birbirinden ayrı, başka dünyalar ve paralel evrenler, bu sergide bir araya geliyor. Sergi, Türk resim sanatının üç değerli isminin yapıtlarını, aynı alana ve aynı kadrajın içine yerleştirerek farklılıkların altını çiziyor, öğrendiğimiz kalıpların dışında birbirlerine aykırı olanların bir araya gelebileceği olasılığını izleyiciye hatırlatıyor. Sessizce duvarları kaldırıyor. Belki bu sergi, çoğu zaman ifade edemediğimiz, “Duvarları sessizce kaldırmak mümkün müdür?” sorusuna şöyle bir yanıt veriyor; “Belki hayatta olmaz ama sanatta olur…”

Başka Dünyalar sergisindeki eserler, Sanat Akmerkez’de galerisindeki 3 ayrı salonda sergileniyor. Sanatın her dalına ait eserlerin toplumla buluşması için maddi ve manevi desteğini esirgemeyen, her geçen gün ve her yeni proje ile bu desteğini artırarak devam ettiren Akmerkez, yeni sergisiyle yine sanatseverleri aynı çatı altına davet ediyor.

Sanat Akmerkez’de 7, 30 Kasım 2011 – 7 Ocak 2012 tarihleri arasında, “Başka Dünyalar” sergisine tüm sanatseverleri bekliyor.

Başka Dünyalar Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT