Baysan Yüksel - Post Modern Yaratıklar

Tarihler: 26 Temmuz 2012 Perşembe ~ 10 Ağustos 2012 Cuma

Yer: İcebar İstanbul - Warm Loung

Adres: Windowist Tower Eski Büyükdere Cad. Sarıyer İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 26, 2012 ~ Ağu 10, 2012

Windowist Summer Art Scene 5. SERGİ Baysan Yüksel “Post Modern Yaratıklar” Icebar Istanbul & Warm Lounge’da.

Tuvallerindeki resim tekniğini kolajla 3. Boyuta da taşıyan Baysan Yüksel’in sergisi, Windowist Summer Art Scene sergi serisinin 5.si kapsamında 26 Temmuz- 10 Ağustos 2012 tarihleri arasında İcebar İstanbul & Warm Lounge’da görülebilecek. Bugüne kadar pek çok karma ve kişisel sergileriyle adından söz ettiren ve genç kuşağın önemli sanatçıları arasında gösterilen Baysan Yüksel, yapıtlarını hikâye anlatımı olarak tanımlıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim bölümünde yüksek lisansını tamamlayan sanatçı, halen aynı bölümde sanatta yeterlik eğitimine devam ediyor.

Cesur bir tavırla “ Kimseden saklanacak duygularım yok!” diyen Baysan Yüksel, eserlerine de yansıyan sanatsal tavrını şöyle açıklıyor; “Hikâyenin ihtiyacına göre seçtiğim ortam değişiklik gösterebiliyor fakat aslında yaptığım şey bu kadar basit. Kimseden saklanacak bir duygum olduğunu düşünmüyorum bu yüzden yaşadıkça, baktıkça, gördükçe, güldükçe, eğlendikçe, sevdiğimde ve sevmediğimde, hayattan kazık yediğimde, şaşırdığımda, düştüğümde ve yükseldiğimde, anladığımda ve anlamadığımda, yeniden anlamadığımda ve inatla anlamaya çalıştığımda, koştuğumda, yürüdüğümde, sessiz kaldığımda, özlediğimde ve en önemlisi de hissettiğimde bunu doğru yüzeye koymaya çalışıyorum. Hepsi bu kadar ve elimdeki her şey de bu!”

Baysan Yüksel - Post Modern Yaratıklar

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT