Bedenin Hafızası Resim Sergisi

Tarihler: 08 Aralık 2011 Perşembe ~ 07 Ocak 2012 Cumartesi

Yer: Akademililer Sanat Merkezi

Adres: Balo Sok. No:37 34435 Beyoğlu / İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 245 02 29

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 8, 2011 ~ Oca 7, 2012

Nesli Türk’ün ekspresif bir tavır sergilediği resimlerinin temel izleğini beden – et (flesh) şiddet – kaygı, cinsellik gibi kavramlar oluşturuyor. Bir kadın sanatçı olarak kendi bedeninden de sıklıkla yola çıktığı işlerinde psikolojik gerilim dozunu yüksek tutarak, M. Heidegger’in bu dünyaya fırlatılmış olan biçare bireyini sınır durumlar aracılığıyla yeniden estetize ediyor.

Tenin modern nesnel gerçekliğini betimlerken sanatçının aynı zamanda tragedya ve edebiyat ile kurduğu ilişki, sıklıkla kullandığı bireysel semboller yoluyla hikayeci geleneğin izinden gidiyor. Kendi ‘Organsız Beden’ inin arayışında; gerektiğinde bedenin ifrata varan reaksiyon hallerini, gerek paketlemiş, bağlamı dışına sürüklenmiş tenleri konu ettiği resimleri 8 Aralık – 7 Ocak tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT